Piłka nożna. Jeziorak wygrywa i jest liderem

Data publikacji: 26 sierpnia 2023 r. 20:21
Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2023 r. 22:21
Radość szerszeni po zwycięskich derbach. Fot. Jeziorak/Facebook

W trzeciej kolejce piłkarskiej Klasy Okręgowej w Grupie 2, w której grają zespoły ze stolicy województwa, strzelono 37 bramek, a najciekawszym spotkaniem były derby Szczecina, w których Jeziorak pokonał w Załomiu Arkonię 2:0.

Pierwsza połowa była w miarę wyrównana, z lepszymi sytuacjami po stronie gospodarzy. Po zmianie stron, po jednej z kombinacyjnych akcji całego zespołu, Szymon Bednarek zdobył bramkę dla miejscowych. Po objęcia prowadzenia Jeziorak stworzył sobie kilka dobrych sytuacji, ale był nieskuteczny, zaś Arkonia ograniczyła się do gry z kontry, a jedynym zagrożeniem ze strony młodych arkończyków były stałe fragmenty gry. Druga bramka dla szerszeni została zdobyta w doliczonym czasie gry. Przy kornerze dla zespołu gości, cała drużyna Arkonii podeszła pod pole karne Jezioraka, po czym piłkę przejął Miłosz Magdziak i niemalże z połowy boiska, oddał strzał do pustej bramki, ustalając wynik spotkania. Zasłużone zwycięstwo odniosła ekipa z osiedla Kasztanowego, która z kompletem zwycięstw jest liderem rozgrywek.

Kasta na Majowym przegrała z Dębem Dębno 0:4, a bramki zdobyli: Michał Kodzis (2), Paweł Marczuk i Michał Chiloński. Hutnik Szczecin uległ u siebie Osadnikowi Myślibórz 0:2, po trafieniach Kacpra Nowaka oraz Mateusza Łatwińskiego. Stal Szczecin przegrała na wyjeździe z Rurzycą Nawodna 1:2, po golach Jacka Kwaśniewskiego i Krystiana Zielasa, a jedyną bramkę dla stalówki strzelił głową Rafał Bakun. ©℗ (PR)