poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Jankowicz od 1 stycznia w Pogoni

Piłka nożna. Jankowicz od 1 stycznia w Pogoni

Piłka nożna. Jankowicz od 1 stycznia w Pogoni
Data publikacji: 2015-11-11 15:36
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-11 15:36
Wywietleń: 2579 36845

40 letni Piotr Jankowicz będzie od 1 stycznia nowym trenerem Pogoni Szczecin odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne – poinformował portal pogon.v.pl.

Maciej Stolarczyk – dyrektor sportowy Pogoni Szczecin potwierdził, że klub jest po słowie z Piotrem Jankowiczem, ale kontrakt nie został jeszcze podpisany.

Piotr Jankowicz jest w Szczecinie osobą doskonale znaną. Pracował tu niespełna 5 lat temu. Przyszedł wraz z trenerem Arturem Płatkiem i został zapamiętany ze znakomitej strony.

Przygotowanie fizyczne drużyny grającej wiosną 2011 roku było najmocniejszą stroną zespołu, który dzięki temu wydźwignął się z kryzysu i bez kłopotu umocnił się w pierwszej połowie tabeli, co jeszcze jesienią nie było takie pewne.

Jankowicz pracował wcześniej w takich klubach, jak ŁKS Łódż, Górnik Zabrze i Cracovia. W Górniku pomagał w pracy Adamowi Nawałce, a zespół słynął wtedy ze znakomitego przygotowania.

- Z Piotrem Jankowiczem jesteśmy umówieni w ten sposób, że będzie odpowiadał nie tylko za pierwszy zespół, ale będzie też współpracował z trenerami drugiej drużyny i zespołem juniorów – powiedział Maciej Stolarczyk. - Trener zgodził się na taką formułę, jest otwarty na szerszą współpracę i będzie pomocny także przy indywidualnych treningach młodych piłkarzy przygotowywanych do gry w pierwszym zespole.

Latem pracę z pierwszym zespołem rozpoczął Kristian Brcko, ale po kilku tygodniach w niewyjaśnionych i tajemniczych okolicznościach zrezygnował. Pogoń od ponad dwóch miesięcy pozostaje bez trenera od przygotowania fizycznego.

Piotr Jankowicz ostatnio nie współpracował z żadnycm klubem piłkarskim. Pochodzi z Krakowa i tam prowadził swoją prywatną działalność.

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy