wtorek, 19 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Jak ugryźć Lecha ... (ROZMOWA)

Piłka nożna. Jak ugryźć Lecha ... (ROZMOWA)

Piłka nożna. Jak ugryźć Lecha ... (ROZMOWA)
Data publikacji: 2016-03-17 08:56
Wywietleń: 926 123686

Rozmowa z Piotrem Łęczyńskim - trenerem juniorów młodszych Pogoni Szczecin

W najbliższą niedzielę meczem z Górnikiem Konin, juniorzy młodsi Pogoni Szczecin rozpoczną rywalizację w Centralnej Lidze juniorów młodszych. Rozgrywki toczyć się będą w tym samym systemie, co w dwóch poprzednich sezonach - z podziałem na cztery grupy makroregionalne. Awans do finałowego turnieju mistrzostw Polski uzyskają tylko zwycięzcy grup.

- Z jakimi nastrojami przystępuje do rozgrywek drużyna Pogoni Szczecin ? - pytamy Piotra Łęczyńskiego, trenera drużyny juniorów młodszych Pogoni.

- Skład naszej grupy makroregionalnej praktycznie się nie zmienia. W porównaniu z poprzednim sezonem inne są tylko dwie drużyny, ale nie należy się spodziewać, by stanowiły jakieś zagrożenie dla stałych faworytów. My oczywiście chcemy w tych rozgrywkach pokazać się z dobrej strony, ale zdajemy sobie sprawę, że Lech jest zdecydowanym faworytem i trudno będzie go przeskoczyć.

- W poprzednim roku juniorzy młodsi zajęli w swojej grupie makroregionalnej trzecie miejsce, a dwa lata temu drugie. Czy podobne cele ma zespół obecnie ?

- Rozgrywki się jeszcze nie zaczęły, dlatego nie zakładamy z góry, że przegramy z Lechem. Postaramy się z nim powalczyć, choć wiemy, że nie będzie to łatwe. Lech ma bardzo dobre roczniki 1999 i 2000. Każdy rocznik mają mocny. W poprzednim sezonie juniorzy młodsi Lecha wygrali z nami dwa razy bardzo wysoko - 7:1 i 5:0.

- Lech będzie raczej poza zasięgiem, o czym świadczył niedawny sparring z drugą drużyną juniorów młodszych tego klubu przegrany przez Pogoń 2:4. A jakie szanse mamy w rywalizacji z innymi ?

- Mocna będzie też Lechia. Wiem, że zimą sprowadzili wielu dobrych chłopców, tradycyjnie już Arka też zawsze ma niezłą drużynę, zdolną do niespodzianek. No i jeszcze nieobliczalne drużyny Zawiszy Bydgoszcz i Bałtyku Koszalin.

- Zimą zespół rozegrał kilka wartościowych sparringów. O tym z Lechem wspomnieliśmy. Jak wypadły inne ?

- Graliśmy z Unionem Berlin i przegraliśmy 0:3, ale z Legią Warszawa wygraliśmy 1:0 i ten mecz na pewno mocno nas podbudował.

- Czy drużyna będzie grała w potencjalnie najmocniejszym składzie ?

- Spodziewam się, że najbardziej zdolni chłopcy z rocznika 1999, którzy przez całą zimę trenowali z juniorami starszymi trafią jednak do nas na te najbardziej istotne mecze. Juniorzy starsi i młodsi trenują podobnie, więc nie powinno być problemów ze zrozumieniem.

- Czy drużyna mocno w ostatnim czasie się zmieniała ?

- Od lata ubiegłego roku bardzo. To był rocznik, z którego wcześniej nie byliśmy do końca zadowoleni i w krótkim czasie udało się wiele luk powypełniać. Na pewno będziemy też ogrywać naszych najzdolniejszych chłopców z rocznika 2000. Błażej Starzycki jest podstawowym reprezentantem Polski, grał we wtorek w meczu z Czechami. Na zgrupowaniach reprezentacji spotyka wielu piłkarzy z Lecha, z którymi przyjdzie nam rywalizować.

- Wiosna pod względem szkoleniowym będzie dla was zupełnie inna. Inni rywale, mecze o innym ciężarze gatunkowym.

- Na pewno cieszymy się, że powstała Centralna Liga z podziałem na cztery grupy, to znacznie uatrakcyjnia rozgrywki. Jesienią rywalizowaliśmy w regionie i na 14 spotkań wygraliśmy wszystkie, a stosunek bramkowy mieliśmy 75-4. Był tylko jeden mecz - z Salosem, w którym rywalizacja była w miarę wyrównana. Dla tych mocniejszych ośrodków stworzenie czterech grup makroregionalnych, to niemal zbawienie.

- Dziękuję za rozmowę. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy