Data publikacji: 07 listopada 2021 r. 14:23
Ostatnia aktualizacja: 07 listopada 2021 r. 14:33

Ekstraliga kobiet 2021/2022:

Tarnovia Tarnów - Olimpia Szczecin 0:1 (0:0); 0:1 Michalczyk (57 karny).

Olimpia: Radkiewicz - Kędzierska, Brzozowska, Michalczyk, Szymaszek - Bőhm, Brodzik (59 Garbowska), Radochońska, Ziemba (67 Bissong), Shahbazyan (84 Szcześniak) - Oleszkiewicz (90+2 Siwek).

W meczu o przysłowiowe sześć punktów Olimpia Szczecin wygrała na wyjeździe z Tarnovią Tarnów 1:0.

Przed meczem kurs na Olimpię wynosił 1.85-1.9 i wskazywał na lekką przewagę w tym spotkaniu. Pierwsza połowa jednak tego nie potwierdziła.

Niewiele działo się w pierwszych 45 minutach. Dwukrotnie z dystansu strzelała Radochońska, a główka Shaybizayan znacznie minęła bramkę Tarnovii. Drużyna z Tarnowa także nie stworzyła sobie zbyt wielu okazji strzeleckich. Były to głównie uderzenia z dystansu. W 32 minucie gospodarze zdobyli bramkę, ale z wyraźnej pozycji spalonej.

Na początku drugiej połowy Tarnovia mogła objąć prowadzenie. Zawodniczka gospodarzy wbiega z piłką w pole karne Olimpii, ale uderzyła zbyt lekko i tam gdzie stała Radkiewicz. W 52 minucie Szymaszek strzałem głową nie trafiła w światło bramki. Parę minut później, ponownie w akcji była Szymaszek, która przeprowadziła akcję lewą stroną boiska i po jej dośrodkowaniu, piłka trafiła w rękę zawodniczki z Tarnovii. Karnego skutecznie wykonała Michalczyk.

W dalszej części meczu Olimpia kontrolowała przebieg spotkania, a w 78 minucie Bissong powinna podwyższyć prowadzenie. Zawodniczka z Kamerunu nie wykorzystała sytuacji, stojąc metr od bramki i mając przed sobą tylko bramkarkę Tarnovii. W ostatniej minucie meczu groźnie, nad poprzeczką strzelali jeszcze gospodarze, ale wynik nie uległ już zmianie.

Olimpia odniosła bardzo ważne zwycięstwo. Stworzyła sobie lepsze sytuacje w tym spotkaniu i jedną z nich wykorzystała. Po tym meczu Olimpia traci już tylko punkt do Tarnovii, a została jeszcze jedna kolejka do rozegrania. W najbliższym spotkaniu Olimpia podejmie u siebie zespół SMS Łódź. Spotkanie odbędzie się 13 listopada o godzinie 12 przy ulicy Kresowej.