Piłka nożna. III-ligowa porażka Świtu

Data publikacji: 22 października 2022 r. 17:01
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2022 r. 19:01

W piłkarskiej III lidze dotychczasowy wicelider ze Skolwina przegrał pechowo w Starogardzie Gdańskim, a za to beniaminek z Wolina wygrał ważne wyjazdowe spotkanie z Pogonią Nowe Skalmierzyce, a Błękitni zdobyli 3 punkty w Jarocinie.

KP Starogard Gdański - Świt Skolwin 1:0 (0:0); 1:0 Patryk Moskiewicz (77).

W pierwszym kwadransie kapitan Świtu Szymon Kapelusz, choć już w 1. minucie doznał kontuzji i wymagał pomocy medycznej, dwukrotnie groźnie strzelał, lecz pierwsze uderzenie obronił z najwyższym trudem golkiper gospodarzy, a drugie zablokował obrońca.

W  24. drugą żółtą kartkę otrzymał Jędrzej Kujawa i szczecinianie musieli grać w dziesiątkę. Osłabiony Świt dotrzymywał pola rywalom, ale w 77. minucie stracił gola po dośrodkowaniu z bocznej linii pola karnego i główce Moskiewicza. Najlepszą okazję do wyrównania skolwinianie mieli w doliczonym czasie, gdy strzał z bliska Kapelusza obronił golkiper, a dobitkę naszego kapitana z okolic linii bramkowej wybił obrońca, a sędzia uznał, że piłka całym obwodem nie przekroczyła linii bramkowej.

Pogoń Nowe Skalmierzyce - Vineta Wolin 1:2 (0:1); 0:1 Kamil Wiśniewski (13), 1:1 Kacper Pinkowski (72), 1:2 Gracjan Kuśmierek (80).

Jarota Jarocin - Błękitni Stargard 2:3 (1:0); 1:0 Ariel Wawszczyk (11 samobójcza), 1:1 Adrian Kwiatkowski (49), 1:2 Damian Niedojad (66), 1:3 Adrian Kwiatkowski (83), 2:3 Dominik Konopacki (90).

Pogoń II Szczecin zagra ze Stolemem Gniewino w niedzielę o godz. 15 na bocznym boisku nr 3 przy ul, Karłowicza.  ©℗