Piłka nożna. II-ligowy Świt rycerzem wiosny

Data publikacji: 20 maja 2024 r. 17:53
Ostatnia aktualizacja: 20 maja 2024 r. 17:53
Po meczu piłkarze Świtu dziękowali kibicom ze Skolwina, których sporo przyjechało do Stargardu. Fot. Świt

W niedzielny deszczowy wieczór w Stargardzie odbyły się zachodniopomorskie derby piłkarskiej III ligi, w których prowadzący przed tym spotkaniem w tabeli wiosny miejscowi Błękitni przegrali z pewnym już II-ligowego awansu Świtem Skolwin 0:1 (0:1), a bramkę w 12. minucie dalekim strzałem zdobył Ernest Hulisz, wykorzystując niezbyt pewną interwencję stargardzkiego golkipera.

Po derbowym pojedynku w tzw. tabeli wiosny szczecinianie wyprzedzili stargardzian, a okazja do rewanżu nadarzy się już jutro, bo o godz. 18 oba kluby zmierzą się na Skolwinie w ćwierćfinale Pucharu Polski ZZPN. Pozostałe mecze 1/4 finału PP ZZPN także odbędą się w środę o godz. 18, a oto pary: Pogoń II Szczecin - Flota Świnoujście, Bałtyk Koszalin - Gwardia Koszalin, Iskra Banie - AP Fenestra Kotwica Kołobrzeg.

III-ligowy mecz w Stargardzie rozpoczął się od ataków podopiecznych trenera Piotra Klepczarka, którzy po kilku gorących podbramkowych sytuacjach, szybko uzyskali prowadzenie, a później mecz się wyrównał. Początek drugiej połowy także należał do szczecinian, ale później zawodnicy trenera Jarosława Piskorza z determinacją zaczęli dążyć do wyrównania i mecz się otworzył, ale także zaostrzył, stąd jak na derby przystało, było sporo żółtych kartek (dwie otrzymał Jakub Kuzko i od 83. minuty gospodarze grali w liczebnej przewadze). Oglądaliśmy sporo podbramkowych sytuacji w wykonaniu obu zespołów, stargardzian uratowała poprzeczka, a szczecinian - słupek. W końcówce goście grali na czas i zdołali utrzymać skromne prowadzenie.©℗ (mij)