Niedziela, 21 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Hutnik nie zwalnia tempa, siódma wygrana

Data publikacji: 30 sierpnia 2020 r. 10:33
Ostatnia aktualizacja: 30 sierpnia 2020 r. 12:13

Nie zwalniają tempa piłkarze liderującego w IV lidze  Hutnika Szczecin. Tym razem podopieczni trenera Krzysztofa Kubackiego wysoko i przekonująco pokonali na wyjeździe MKP Szczecinek aż 4:1, a po dwa gole zdobyli Jakub Żelazowski oraz Emil Andrzejewski. To siódma z rzędu wygrana lidera tabeli.

Początek spotkania był wyrównany, ale już w 23 minucie prowadzenie objęli goście ze Szczecina po strzale Jakuba Żelazowskiego. Gospodarze wyrównali siedem minut później po uderzeniu Mateusza Górnego i remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Niecałe dziesięć minut po przerwie ponownie na listę strzelców wpisał się Jakub Żelazowski i hutnicy odzyskali prowadzenie. W ostatnim kwadransie lider panował już niepodzielnie na boisku, a końcowy rezultat ustalił celnymi strzałami Emil Andrzejewski w 76 i 87 minucie.

Drugi szczeciński zespół, zamykająca tabelę Iskierka, która po przyjściu nowego trenera Arkadiusza Jarymowicza, przed tygodniem zdobyła pierwszy punkt, tym razem odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując Orła Wałcz 1:0 i dogoniła Mechanika Bobolice oraz rezerwy Błękitnych Stargard (wszystkie te kluby mają po 4 punkty). W tym tygodniu na zasadzie transferu definitywnego z Iskierki Szczecin do Mewy Resko przeszli dwaj piłkarze: Grzegorz Zagrodny oraz Piotr Sipko.

Z IV-ligowych ciekawostek odnotujmy jeszcze rekordowo wysokie zwycięstwo Iny Goleniów w Płotach nad tamtejszą Polonią w stosunku aż 6:1. ©℗ (mij)