Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Hutnik lepszy od beniaminka

Data publikacji: 17 września 2022 r. 22:52
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2022 r. 22:54

W ósmej kolejce piłkarskiej IV ligi Hutnik Szczecin pokonał na własnym boisku przy ul. Władysława Nehringa, Mechanika Bobolice 3:1, a zwycięskie bramki padły w ostatnim kwadransie spotkania.

HUTNIK Szczecin - MECHANIK Bobolice 3:1 (1:0); 1:0 Daniel Kowalczyk (24), 1:1 Mikołaj Gorajski (47), 2:1 Daniel Kowalczyk (78), 3:1 Marcel Wojcieszak (89 samobójcza).

W pierwszej połowie jako pierwsi groźnie zaatakowali goście, ale strzał zza pola karnego Karola Jabłońskiego obronił Patryk Małek. Następnie to Hutnik prowadził grę, a w świetnej sytuacji w boczną siatkę trafił Jakub Żelazowski. W 22. minucie spotkania wynik otworzył Daniel Kowalczyk, który zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka po odbiciu się od jednego z obrońców gości, zmyliła bramkarza i wpadła do siatki. Chwilę później Kowalczyk zmarnował sytuację sam na sam. W końcówce pierwszej połowy dwie okazję mieli przyjezdni. Po strzale z dystansu Marcina Kordka piłka trafiła w poprzeczkę, a w kolejnej sytuacji dobrze interweniował Małek.

Początek drugiej połowy był zaskakujący. Na strzał zdecydował się Mikołaj Gorajski i wyrównał stan meczu. Hutnik natychmiast próbował wrócić na prowadzenie, a z dalszej odległości uderzali Daniel Augusto i Krystian Mazurek, lecz w obu sytuacjach dobrze bronił bramkarz Mechanika, Mateusz Sochalski. W kolejnej sytuacji gości uratował słupek. Po tych wydarzeniach niewiele działo się na boisku, aż do 78. minuty meczu. Wtedy lewą stroną boiska pobiegł Jakub Żelazowski i wrzucił piłkę do Kowalczyka, który strzałem z pierwszej piłki zdobył drugiego gola. Po chwili bliski szczęścia był Mateusz Błaszczyk, ale trafił piłką w słupek, a dobitkę obronił golkiper gości. W końcówce meczu znowu mieliśmy akcję lewą stroną boiska. Olaf Gwóźdź dośrodkował piłkę, która odbiła się od słupka, a interweniujący obrońca gości niefortunnie wpakował ją do swojej bramki.

Z innych spotkań, liderująca Flota Świnoujście pokonała u siebie Gwardię Koszalin 3:0, a gole strzelali Kostiantyn Karaman (2) i Damian Staniszewski. Trzecie zwycięstwo w tym sezonie odniósł Chemik Police, który pokonał u siebie Olimp Gościno 2:0. Na początku meczu bramkę zdobył Dominik Dąbrowski, a w ostatniej minucie wynik podwyższył Teramusa Honda. Iskierka Szczecin pokonała na wyjeździe beniaminka, Gavię Choszczno 1:0, zwycięską bramkę zdobył Jakub Pożyczka, po asyście Bartosza Malczewskiego. Bałtyk Koszalin pokonał u siebie Kluczevię Stargard 1:0, a jedyną bramkę zdobył Adrian Cybula, który przed tygodniem pokonał bramkarza Iskierki. Rezerwy Błękitnych Stargard przegrały na wyjeździe z Wieżą Postomino 1:3. Zwycięstwo gospodarzom zapewnili Wojciech Wójcik, który zdobył dwie bramki i Fabian Słowiński.