sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Hołota odszedł z Pogoni

Piłka nożna. Hołota odszedł z Pogoni

Piłka nożna. Hołota odszedł z Pogoni
Data publikacji: 2019-08-23 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 19:09
Wywietleń: 917 409992

Pogoń Szczecin rozwiązała za porozumieniem stron umowę z Tomaszem Hołotą, który był poza pierwszym zespołem od prawie roku, ale nie był zainteresowany rozwiązaniem obowiązującej jeszcze przez jeden sezon umowy. Piłkarz został zawodnikiem I-ligowego Zagłębia Sosnowiec.

Hołota trafił do Pogoni dwa lata temu. Przez rok był graczem II-ligowej Arminii Bielefeld, ale poza początkiem sezonu praktycznie w ogóle w tym klubie nie grał. W Pogoni miał być następcą Mateusza Matrasa, jednak od samego początku było wiadomo, że nie jest to piłkarz tej klasy. Przede wszystkim był pozbawiony gry kreatywnej, był zawodnikiem jednostronnym, wolnym i bardzo schematycznym. 

Niemiecki szkoleniowiec korzystał z Hołoty do końca września ubiegłego roku. Potem uznał, że nie widzi możliwości współpracy z piłkarzem, który ma małe szanse rozwinięcia się i dania zespołowi pozytywnego impulsu. Hołota w Pogoni rozegrał 33 mecze, dostawał dużo szans, ale nie pasował do stylu gry preferowanego przez zespół prowadzony przez Kostę Runjaica. 

Hołota jest jednym z ostatnich piłkarzy z zaciągu letniego 2017, który opuścił szczeciński klub. Wcześniej klub rozstał się z Dariuszem Formellą, Łukaszem Załuską, oraz sprzedał Sebastiana Walukiewicza za 4 mln euro i Laszę Dwaliego za 0,5 mln euro. Wciąż w klubie jest Jakub Bursztyn. (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

pog
Osłabienie rezerw przed derbami ze Świtem?
2019-08-23 19:06:57

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie