Wtorek 07 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Hit na Skolwinie

Data publikacji: 2021-10-28 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-28 12:29
Piłka nożna. Hit na Skolwinie
Legia Warszawa wielokrotnie gościła w Szczecinie, ale na Skolwinie jeszcze nie była. Fot. Ryszard PAKIESER  

W czwartek o godz. 14 na stadionie przy ul. Stołczyńskiej na Skolwinie odbędzie się mecz II rundy, czyli 1/16 finału piłkarskiego Pucharu Polski, w którym szczeciński Świt podejmie Legię Warszawa, aktualnego mistrza kraju i lidera Grupy C Ligi Europy.

Termin meczu był kilkakrotnie zmieniany (pierwszą wersją była środa i godz. 15), a nawet na biletach wydrukowana jest godz. 14.30, ale ostatecznie spotkanie rozpocznie się pół godziny wcześniej niż to jest napisane na wejściówkach.

Wojskowi spisują się jednak ostatnio dość słabo i dlatego po ostatniej porażce 1:4 z Piastem w Gliwicach były szkoleniowiec portowców Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii. Jego obowiązki przejął Marek Gołębiewski dotychczasowy trener rezerw Legii, wcześniej pracujący w Skrze Częstochowa. Na mecz na Skolwin wybiera się dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski, który powiedział iż chciałby, aby M. Gołębiewski jak najdłużej prowadził pierwszy zespół...

W I rundzie szczebla centralnego PP Legia wygrała w Suwałkach z Wigrami 3:1, choć przegrywała 0:1. Natomiast szczeciński III-ligowiec w 1/32 finału zmierzył się z rywalem tego samego szczebla i w Dębicy wyeliminował miejscową Wisłokę, ale dopiero po rzutach karnych (w regulaminowym czasie i dogrywce nie padła żadna bramka).

- Przygotowania do meczu sezonu z Legią trwają pełną parą - powiedział dyrektor sportowy Świtu Szymon Kufel. - Zamontowaliśmy dodatkowe trybuny, między innymi te, które służyły kibicom tenisa podczas turnieju Pekao Szczecin Open. Doraźnemu remontowi poddana została murawa boiska i gruntownie odświeżyliśmy szatnie. Kosmetyce poddany został też cały obiekt. Być może w dniu meczu udostępnimy kibicom jeszcze dodatkowe sto biletów, które będzie można nabyć w kasie przed stadionem. ©℗

(mij)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Kumaty
2021-10-28 18:09:09
W. Chłopie nie masz wiedzy a robisz smród. Świt czuje się mocny na swoim kartoflisku, na Papricanie jego szanse by zmalały bo na Skolwinie znają każdą kępkę trawy. Pewnych rzeczy nie zmienisz nawet jak zegarek założysz odwrotnie, haha.
@W
2021-10-28 12:20:37
To Świt nie zgodził się na korzystanie ze stadionu Pogoni, bo chciał zagrać na swoim.
W
2021-10-28 12:14:38
Taki właśnie mamy "stadion miejski" i taki z niego obiekt "publiczny", że Świt i tak musi korzystać ze swojego stadionu, nawet kiedy mógłby przyjąć kilka razy więcej kibiców. Nie można było powiedzieć wprost, że fundujemy zabawkę dla prywatnej firmy p. Mroczka? Brawo geniusze z magistratu!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA