wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Harmonogram prac budowy stadionu

Piłka nożna. Harmonogram prac budowy stadionu

Piłka nożna. Harmonogram prac budowy stadionu
Data publikacji: 2019-04-29 15:03
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-30 22:37
Wywietleń: 1344 388289

Znany jest już harmonogram robót budowlanych stadionu i Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, która zakończy się za 3 lata. Pierwsze boiska treningowe gotowe będą jeszcze w tym roku.

W kolejnym, czyli 2020 r. ma powstać m.in.: budynek Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży oraz płyta główna Stadionu Miejskiego. Spółka Inwestycje Miejskie Stadion zaakceptowała harmonogram realizacji robót budowlanych przedstawiony przez Wykonawcę, czyli Spółkę Doraco PBG Stadion Szczecin.

Stadion miejski ma zostać wybudowany w trzy lata. Pierwsze prace związane ze stadionem i zagospodarowaniem terenu już się rozpoczęły i datowane są na pierwszy kwartał obecnego roku. Zakończenie inwestycji, jako całości przewidziano na pierwszy kwartał 2022 roku. Oznacza to, że prawdopodobnie od sezonu 2022/23 drużyna Pogoni grać już będzie na nowym, mogącym pomieścić ponad 20 tysięcy widzów stadionie.

Wykonawca rozpoczął prace od przebudowy trybuny południowej i zachodniej datowanej na pierwszy kwartał 2019 roku. Zakończenie tych prac przewidziano na drugi kwartał przyszłego roku. Oznacza to, że od sezonu 2020/21 część nowych trybun będzie już oddana do użytku. Od tego czasu na nowych trybunach będzie mogło zasiąść około 11 tysięcy kibiców.

W drugim kwartale obecnego roku rozpocznie się budowa boisk treningowych numer 3 i 4, które gotowe do użytkowania będą jeszcze z końcem obecnego roku kalendarzowego. Oznacza to, że od nowego roku Pogoń dysponować będzie dwoma nowymi boiskami treningowymi.

Również w drugim kwartale obecnego roku rozpocznie się budowa budynku Centrum Szkolenia dzieci i Młodzieży. Zakończenie prac ma nastąpić w pierwszym kwartale następnego roku.

W czwartym kwartale obecnego roku rozpocznie się budowa boisk numer 5 i 6, a zakończenie prac nastąpi w drugim kwartale przyszłego roku. Oznacza to, że od sezonu 2020/21 Pogoń dysponować będzie nowoczesnym budynkiem CSDiM, oraz czterema nowymi boiskami treningowymi.

Budowa boiska treningowego numer 2 rozpocznie w trzecim kwartale przyszłego roku, a zakończy się w czwartym kwartale roku 2020. Oznacza to, że pod koniec roku 2020, czyli za około 20 miesięcy powstanie cały kompleks Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z czterema nowymi boiskami treningowymi.

Najważniejsza i najtrudniejsza część prac rozpocznie się w drugim kwartale przyszłego roku. Wtedy rozpocznie się budowa boiska numer 1, czyli płyty głównej stadionu, oraz trybuny północnej i wschodniej. Boisko powinno być gotowe w trzecim kwartale przyszłego roku, a to oznacza, że mogą powstać poważne problemy z rozgrywaniem meczów w między drugim, a trzecim kwartałem przyszłego roku.

Zakończenie prac przy trybunie północnej i wschodniej zaplanowano na pierwszy kwartał 2022 roku. Jeśli wierzyć zapewnieniom, to cały kompleks piłkarski zostanie oddany do użytku najpóźniej od sezonu 2022/23. (par)

Komentarze

kibic
kto śmie mówić o Pogoni szmaciarze. odpowiadam jakiś czerstwy burak ze wsi disco-polo. k.w. m.!!!!!
2019-04-30 22:09:23
Sam jesteś szmaciarzem
z mentalnych okolic Szczecina.
2019-04-30 00:01:56
Taka prawda
@tolo - ładny, ale nie dla takich szmaciarzy jak ten klub bez sukcesów z okolic Twardowskiego.
2019-04-29 16:55:09
tolo
Ladny ale za mały na prestiżowe imprezy jak eliminacje do mistrzostw.
2019-04-29 16:43:33

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie