Sobota 15 maja 2021r. 

Piłka nożna. Grzelak blisko Floty

Data publikacji: 2020-07-08 08:43
Ostatnia aktualizacja: 2020-07-09 23:36
Piłka nożna. Grzelak blisko Floty
 

Beniaminek piłkarskiej III ligi, zespół Floty Świnoujście, wznowił przygotowania do mającego rozpocząć się 1 sierpnia sezonu, a w minioną sobotę rozegrał pierwszy sparing, pokonując Wartę Gorzów 1:0 po bramce z rzutu wolnego pamiętającego I-ligowe czasy Damiana Staniszewskiego.

Największe jednak zainteresowanie, by nie powiedzieć sensację, wzbudził wśród kibiców pobyt na trybunach także pamiętającego I-ligową przygodę wyspiarzy Rafała Grzelaka (występował m.in. w Pogoni Szczecin), który niedawno obchodził 38. urodziny, a obecnie uczestniczy w treningach zespołu ze Świnoujścia.

Piłkarz po odejściu z Floty grał przez 3,5 roku w I-ligowej Chojniczance Chojnice, potem jeden sezon w III-ligowym KP Starogard Gdański a ostatnie pół roku spędził w niemieckim SV Blau-Weiß Ramsloh. Czy zasili jesienią Flotę zależy przede wszystkim od niego samego, jego piłkarskiej dyspozycji oraz czy uda się wynegocjować zadowalające obie strony warunki umowy.

Flota pozyskała już 24-letniego środkowego pomocnika, mogącego grać także w ataku, Konrada Prawuckiego z Iskry Golczewo (grał m.in. w Błękitnych Stargard). Do klubu z wyspy Uznam powrócił 18-letni Liam Maćkowski, grający ostatnio w Prawobrzeżu Świnoujście.

Bliski finalizacji jest też transfer uniwersalnego obrońcy Błażeja Jezierskiego ze Stadionu Śląskiego Chorzów, Adriana Kołata z Chemika Police i Łukasza Kopcia ze Świtu Skolwin. Marek Niewiada odszedł natomiast do Vinety Wolin, a Adrian Skorb zamierza kontynuować karierę w Niemczech. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Antoni
2020-07-09 23:13:12
Wiecie dlaczego Niewiada kolejny raz odszedł do Vinety?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ