piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Grzegorz Matlak prezesem

Piłka nożna. Grzegorz Matlak prezesem

Piłka nożna. Grzegorz Matlak prezesem
Data publikacji: 2019-12-24 17:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-25 09:46
Wywietleń: 1585 435206

Z kończącym się rokiem 2019 doszło do dużych zmian organizacyjnych w fundacji Pogoń Szczecin Football Schools. Prezesem organizacji został Grzegorz Matlak, a Pogoń Szczecin SA przejęła pełne zarządzanie nad fundacją.

Fundacja PSFS powstała w 2016 roku. Prowadzi działalność w całym województwie, obecnie w kilkunastu lokalizacjach. W każdej z nich treningi odbywają się zgodnie ze standardami i modelem gry stworzonym przez Pogoń Szczecin SA. Obecnie pod skrzydłami fundacji PSFS swoje umiejętności rozwija ponad 600 dzieci. Zdecydowaną większość stanowią chłopcy, ale wśród trenujących są też dziewczynki. Swoje umiejętności i kompetencje stale podnoszą też trenerzy odpowiadający za konkretne lokalizacje w województwie.

Od listopada 2019 roku funkcję prezesa fundacji pełni Grzegorz Matlak. Dla byłego piłkarza Pogoni jest to powrót do struktur PSFS, gdyż w 2016 roku współtworzył projekt od podstaw. Teraz, po ostatnich zmianach, staje na jego czele.

- Chcemy dalej mocno rozwijać Pogoń Szczecin Football Schools i przy współpracy z gminami aktywnie działać w całym województwie - mówi Grzegorz Matlak. - Poza tym przy Pogoni Szczecin budują się nowe obiekty treningowe, powstaje również baza w Kołbaskowie, co zwiększa możliwości PSFS. Zależy nam na tym, by skupiać wokół Pogoni Szczecin jak najwięcej dzieci oraz dawać im możliwość treningu w standardzie Dumy Pomorza w ich miejscu zamieszkania. Wierzę, że ostatnie zmiany będą kolejnym pozytywnym impulsem dla działań Pogoń Szczecin Football Schools.

Nowy prezes Pogoni ma duże doświadczenie w zarządzaniu projektami o podobnej charakterystyce. Od ponad 10 lat organizował młodzieżowe turnieje Mini Mundial, czy Liga Narodów, w których udział brały dzieci z gmin z całego województwa. Dzięki poprzedniej pracy w PSFS doskonale zna z kolei strukturę i i sposób pracy fundacji.

(oprac. mij)

Komentarze

@sceptyk
To co mówisz jest zwykłym opiniotwórstwem. Rozumiem że możesz jakoś zaświadczyć że w PSFS nie ma nikogo z papierami i zacertyfikować że dziecko nie powinno być umieszczane u nich? Jeżeli masz jakieś wątpliwości prawne, twoim obowiązkiem jest zgłosić to odpowiednim organom. Chyba że tylko sztucznie się napinasz ;)
2019-12-25 09:02:20
Sceptyk
Czy aby na pewno-? Pod szyldem Pogoni można wiele ale niewiele z tego wynika poza czystym biznesem rzecz jasna bo głównie o to chodzi.Nie są to żadne wybitne jednostki i autorytety lokalnej a co dopiero krajowej piłki bym powierzył im swoje dziecko i swoje pieniądze.Tylko profesjonalna akademia z ludźmi z kwalifikacjami i co najważniejsze z licencją dają komfort i bezpieczeństwo oraz prawne zabezpieczenie prowadzonej działalności.Każdy rodzic powinien na wskroś prześwietlić tego typu inicjatywy i działalność takich i podobnych organizacji czy "fundacji" zanim zdecyduje się powierzyć los swojego dziecka.
2019-12-24 21:17:27
toi toi
wójtowa z widuchowej normalnie wariuje na jego widok...
2019-12-24 19:34:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie