czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gryf autorem niespodzianki

Piłka nożna. Gryf autorem niespodzianki

Piłka nożna. Gryf autorem niespodzianki
Data publikacji: 2016-06-21 19:22
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-21 19:22
Wywietleń: 267 140118

W Szczecinie odbył się trzeci turniej ekstraklasy Amp Futbolu, w której grają piłkarze z amputowanymi nogami i bramkarze bez ręki. Organizatorami zawodów były szczecińskie kluby: Gryf i Pogoń.

Gryf Szczecin, który po dwóch turniejach plasował się w dole tabeli,  świetnie rozpoczął rozgrywki, zwyciężając Kuloodpornych Bielsko Biała 6:1 (3:0). Szczecinianie wsławili się też bezbramkowym remisem z najlepszą ekipą w grodzie Gryfa i liderem po trzech turniejach - GKS-em Góra. W pozostałych meczach padły wyniki: Gryf Szczecin – Husaria Kraków 0:1 (0:0), Gryf Szczecin – Lampart Warszawa 0:3 (0:0), Husaria Kraków – Lampart Warszawa 1:1 (1:0), Kuloodporni Bielsko-Biała – GKS Góra 0:3 (0:1), Lampart Warszawa – GKS Góra 0:1 (0:0), Kuloodporni Bielsko-Biała – Husaria Kraków 0:4 (0:1), GKS Góra – Husaria Kraków 2:0 (1:0), Kuloodporni Bielsko-Biała – Lampart Warszawa 0:3 (0:2).

- Mimo braku ręki, między słupkami stoję od podstawówki, czyli od blisko 40 lat – śmiał się najlepszy bramkarz turnieju Krzysztof Węgrzyn z GKS Góra, który w Szczecinie ani razu nie skapitulował. - Nasza drużyna to wspaniały i zgrany zespół, w którym czuję się jak członek elitarnej jednostki specjalnej, która dokładnie wie po co wychodzi na boisko i zostawia na murawie kawał swojego zdrowia i życia. O Mistrzostwo będziemy walczyli do ostatniej kropli potu i sił. Nie mam wątpliwości, że nam się uda!

Królem strzelców został młodziutki Jakub Kożuch (Lampart), najlepszym piłkarzem - Mateusz Sadłowski (GKS Góra), a nagroda fair play powędrowała do Zofii Kasińskiej z Gryfa. Po trzech turniejach prowadzi GKS Góra przed Husarią Kraków, Lampartem Warszawa, Gryfem Szczecin i Kuloodpornymi Bielsko-Biała. Do końca sezonu pozostały jeszcze dwa turnieje. W dniach 9-10 lipca gracze będą rywalizować w Białce Tatrzańskiej, a na przełomie września i października zmierzą się w Bielsku-Białej. ©℗

(mij)

Gryf Szczecin (czerwone stroje) pokonał Kuloodpornych Bielsko-Biała aż 6:1.

Fot. Ryszard PAKIESER

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy