24-letni angielski pomocnik Sam Greenwood definitywnie opuścił ekstraklasową Pogoń Szczecin, którą jako piłkarz powinien reprezentować jeszcze przez co najmniej trzy sezony, bo tak wynikało z umowy transferowej. O tym, że przygoda w grodzie Gryfa skończy się wcześniej, pisaliśmy już w maju, gdy zawodnik "po angielsku" uciekł z wynajmowanego apartamentu w Hanzie Tower...
Greenwood - który w ubiegłym sezonie od sierpnia 2025 roku w granatowo-bordowych barwach rozegrał 20 spotkań ekstraklasowych oraz 2 mecze Pucharu Polski i strzelił tylko 3 bramki przy jedynie dwóch asystach - najwyraźniej nie sprostał wymaganiom dynamicznie rozwijającej się polskiej ligi i przegrał rywalizację o miejsce w składzie z juniorem Natanem Ławą, więc będzie musiał kontynuować karierę na niższym poziomie w swym rodzinnym kraju, bo na zasadzie transferu definitywnego został nowym zawodnikiem angielskiego II-ligowego Bristolu City, z którym podpisał 4-letni kontrakt. Według informacji Sky Sports, Pogoń otrzyma 2 mln funtów brytyjskich (blisko 10 mln zł) plus bonusy.
* * *
Jak podał portal Transfermarkt, Pogoń zainteresowała się 30-letnim ofensywnym pomocnikiem z Bośni i Hercegowiny Rifetem Kapiciem, występującym ostatnio w drużynie ekstraklasowego spadkowicza Lechii Gdańsk, a jego wartość wyceniana jest na 800 tys. euro. (mij)