Piłka nożna. Gole z Albanią ze szczecińskim rodowodem

Data publikacji: 02 września 2021 r. 23:22
Ostatnia aktualizacja: 03 września 2021 r. 07:43
Na zdjęciu: Strzelec trzeciej bramki Grzegorz Krychowiak. Fot. archiwum

W spotkaniu grupy I eliminacji mistrzostw świata w Katarze Polska wygrała 4:1 (2:1) z Albanią, a bramki dla Polaków zdobyli m.in. wywodzący się ze szczecińskich klubów, Stali i Pogoni, Grzegorz Krychowiak i Adam Buksa.

Polska - Albania 4:1 (2:1); 1:0 Robert Lewandowski (12), 1:1 Sokol Çikalleshi (25), 2:1 Adam Buksa (45), 3:1 Grzegorz Krychowiak (54), 4:1 Karol Linetty (89).

Polska: Wojciech Szczęsny - Bartosz Bereszyński (33 Paweł Dawidowicz), Kamil Glik, Jan Bednarek - Kamil Jóźwiak,  Jakub Moder, Grzegorz Krychowiak, Przemysław Frankowski (62 Karol Linetty), Maciej Rybus (81 Tymoteusz Puchacz) - Adam Buksa (81 Karol Świderski), Robert Lewandowski

Spotkanie zaczęło się od twardej gry Albańczyków, czego potwierdzeniem były trzy żółte kartki dla gości. W 12 minucie, po główce Lewandowskiego, biało-czerwoni objęli prowadzenie. Później Polacy wyraźnie spuścili z tonu po zdobytej bramce i przyjezdni zaczęli kontrolować przebieg gry i w 25 minucie Albańczycy dopięli swego, gdy Çikalleshi pokonał Szczęsnego.

Polacy doszli do głosu dopiero tuż przed przerwą i ponownie przekuli to na bramkę, a strzelcem okazał się debiutujący w kadrze narodowej Buksa, były portowiec. W 54 minucie po kontrze, wychowanek Orła Mrzeżyno, później grający w Stali Szczecin, Krychowiak podwyższył prowadzenie. Końcowy wynik ustalił Linetty, a polska reprezentacja, mimo nie najlepszej gry, zdobyła komplet punktów. (mij)