Piłka nożna. Gole Smolińskiego i... Walukiewicza

Data publikacji: 08 września 2021 r. 17:22
Ostatnia aktualizacja: 08 września 2021 r. 17:22
Kacper Smoliński w Lublinie trafił do właściwej bramki. Fot. Ryszard PAKIESER

Pomocnik występujące w PKO BP Ekstraklasie Pogoni Szczecin Kacper Smoliński zagrał w meczu polskiej reprezentacji młodzieżowej, prowadzonej przez byłego piłkarza, trenera i dyrektora z Twardowskiego - Macieja Stolarczyka. Mecz w Lublinie z kadrą Izraela nie był jednak udany, bo zakończył się nieoczekiwaną porażką 1:2 (1:1).

Spotkanie odbyło się w ramach eliminacji do młodzieżowych mistrzostw Europy. Piłkarz Pogoni wystąpił w wyjściowym składzie i przebywał na boisku do 81 minuty. W 7 minucie zdobył gola dla biało-czerwonych. Wyrównująca bramka pasła w 32 minucie po samobójczym strzale byłego portowca Sebastiana Walukiewicza. W meczy zagrali także inny były zawodnik Pogoni Adrian Benedyczak, ale ani razu nie umieścił piłki w siatce. Polacy po dwóch kolejkach są na trzecim miejscu grupy B.

Piłkarz Pogoni Luka Zahović zagrał w meczu eliminacji mistrzostw świata Chorwacja - Słowenia 3:0, a wszedł na boisko w 88. minucie spotkania. W dwóch poprzednich eliminacyjnych meczach był na ławce rezerwowych, ale na boisku się nie pojawił. Po sześciu kolejkach Słoweńcy zajmują 4. pozycję w tabeli grupy H, a liderami są Chorwaci.