Piłka nożna. Gol Wahana Biczachczjana

Data publikacji: 08 czerwca 2024 r. 20:51
Ostatnia aktualizacja: 08 czerwca 2024 r. 21:16
Przy piłce Wahan Biczachczjan. Fot. Ryszard PAKIESER

W Lublanie odbył się towarzyski mecz piłkarski Słowenii z Armenią, wygrany przez gospodarzy 2:1, w którym potencjalnie na boisku mogło się pojawić dwóch piłkarzy występującej w PKO BP Ekstraklasie Pogoni Szczecin, ale ostatecznie zagrał jedynie laureat 69. Plebiscytu Sportowego „Kuriera Szczecińskiego" Ormianin Wahan Biczachczjan, który na boisku pojawił się w 67. minucie, a Luka Zahovič całe spotkanie spędził na słoweńskiej ławce rezerwowych.

W kolejnym sparingowym pojedynku, w którym Armenia w Erewaniu wygrała z Kazachstanem 2:1, Biczachczjan wybiegł na boisko w podstawowym składzie i rozegrał 69 minut, a w 58. minucie strzelił gola na 2:0. Był to dla niego 34. reprezentacyjny występ i 4. gol w narodowych barwach. (mij)