Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gol Korta, wygrana Crettiego

Piłka nożna. Gol Korta, wygrana Crettiego

Data publikacji: 2019-10-18 22:52
Wywietleń: 785 423140

Swojego premierowego gola w I-ligowej Miedzi Legnica zdobył 24-letni wychowanek Pogoni Szczecin Dawid Kort. Dwukrotny brązowy medalista mistrzostw Polski juniorów wszedł na boisko na ostatnie 25 minut meczu Miedź Legnica – Stomil Olsztyn przy stanie 3:1 i przypieczętował wynik spotkania.

Kort rozegrał bardzo dobry mecz, świetnie wyglądał, dobrze rozgrywał i wykazywał się ogromna ochotą do gry. Na boisku ewidentnie było widać, że jakością i poziomem gry przerasta I ligę i jego miejsce na pewno jest w wyższej klasie rozgrywkowej, do której ma duże szanse powrócić. Być może z Miedzią.

Świetny debiut w roli trenera Wigier Suwałki zaliczył były trener młodzieżowych drużyn Pogoni Szczecin Paweł Cretti. Jego zespół pokonał Odrę Opole 1:0 (1:0). Gospodarze mieli trochę szczęścia, bowiem goście na 5 minut przed końcem wykonywali rzut karny i zmarnowali doskonałą okazję. (par)