Sobota, 27 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Gol Korta na wagę wygranej

Data publikacji: 22 października 2016 r. 14:57
Ostatnia aktualizacja: 22 października 2016 r. 14:57

Drużyna III-ligowych rezerw Pogoni Szczecin odniosła pierwsze w tym sezonie wyjazdowe zwycięstwo. Pokonała w Bydgoszczy miejscowego Chemika 1:0 (0:0) po golu Korta w doliczonym czasie gry z rzutu karnego.

- Mecz toczył się w trudnych warunkach - powiedział po spotkaniu trener szczecińskiej drużyny, Paweł Sikora. - Boisko było nierówne, podmokłe i trudno nam było tworzyć akcje w ataku pozycyjnym. Musieliśmy stosować prostsze środki, mniej podejmowaliśmy ryzyka w defensywie.

W drużynie rezerw wystąpiło kilku piłkarzy z pierwszej drużyny. Po 45 minut zagrali: Listkowski, Obst i Piotrowski, którzy dojechali do Bydgoszczy z Gdyni, gdzie pełnili rolę rezerwowych w meczu ekstraklasy. Listkowski zagrał na pozycji napastnika, a Obst i Piotrowski na pozycji defensywnego pomocnika (po jednej połowie).

Cały mecz rozegrali natomiast: Kort, Matynia i Kitano. Ten ostatni próbowany był na pozycji ofensywnego pomocnika. ©℗ (par)