poniedziałek, 18 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Gol Gyurcso, asysta Deleva

Piłka nożna. Gol Gyurcso, asysta Deleva

Piłka nożna. Gol Gyurcso, asysta Deleva
Data publikacji: 2016-11-13 19:57
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-13 19:57
Wywietleń: 897 171648

Piłkarze Pogoni Szczecin: Spas Delev i Adam Gyurcso zagrali w eliminacyjnych meczach do mistrzostw świata w reprezentacjach swoich krajów. Obaj znaleźli się w wyjściowych składach odpowiednio drużyny Bułgarii i Węgier i obaj mieli znaczny wkład w zwycięstwa.

Delev już w 10 min. gry zaliczył asystę przy golu Popova, który ostatecznie dał drużynie gospodarzy wygraną. Delev wystąpił trochę na nietypowej dla siebie pozycji napastnika. W Pogoni jest prawoskrzydłowym.

Gyurcso natomiast strzelił gola dla reprezentacji Węgier na 3:0 w spotkaniu z Andorą. To druga bramka z rzędu szczecińskiego skrzydłowego. W poprzednim eliminacyjnym spotkaniu 25-letni Węgier wpisał się na listę strzelców w zwycięskim spotkaniu z Łotwą w Rydze.

Delev rozegrał pełne 90 minut, natomiast Gyurcso przebywał na boisku do 73 minuty gry. Obaj na pewno mogą być zadowoleni ze swojej gry, a Pogoń może czuć satysfakcję, że ma w swoim składzie podstawowych reprezentantów kraju, którzy trafili tam dzięki dobrej grze w Pogoni.

To pierwsza sytuacja w historii Pogoni Szczecin, kiedy dwóch jej piłkarzy jednocześnie bierze udział w eliminacyjnym meczu mistrzostw świata. Wcześniej w eliminacyjnych spotkaniach mistrzostw świata brali udział: Henryk Wawrowski, Marek Ostrowski, Waldemar Jaskulski i Marcin Robak. Nigdy jednak dwóch jednocześnie i to w dodatku dla dwóch obcych reprezentacji.

27-letni Bułgar zaliczył 12 w reprezentacji swojego kraju. Wiosną tego roku powrócił do reprezentacji po trzech latach przerwy. 25-letni Węgier zdobył swoją trzecią bramkę w historii swoich występów w reprezentacji. Wcześniej w narodowych barwach trafił w debiutanckim występie przed czterema laty, kiedy w meczu Czechy – Węgry pokonał samego Petra Cecha. Działo się to w spotkaniu towarzyskim.

Gyurcso przeżył spore rozczarowanie brakiem powołania na finałowy turniej mistrzostw Europy we Francji. Znajdował się w szerokiej kadrze, był na zgrupowaniu, ale nie znalazł się w ścisłej kadrze. Przegrał rywalizację z bardziej doświadczonym Gergo Lovrencsicsem.
Gyurcso i Delev są wiodącymi graczami Pogoni. Ten pierwszy nie zdołał jeszcze zdobyć w obecnym sezonie gola, ale ma na swoim koncie aż pięć asyst. Delev natomiast zdobył już dwie bramki i zaliczył dwie asysty.

Delev jest szóstym obcokrajowcem, który zagrał w reprezentacji swojego kraju będąc jednocześnie piłkarzem Pogoni. Pierwszym był Dickson Choto 14 lat temu – piłkarz Zimbabwe, następnie byli to: Siergiej Mosnikov (Estonia), Dusan Pernis (Słowacja), Vladimir Dwaliszwili (Gruzja) i Adam Gyurcso (Wegry).

Bułgar jest też drugim po Gyurcso piłkarzem Pogoni z innego kraju, który w eliminacyjnym meczu do mistrzostw świata zdobył gola. ©℗ (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Finalistki Gryfii na plenerze literackim
Plener literacki wystartował
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy