czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Futurystyczny stadion Świtu

Piłka nożna. Futurystyczny stadion Świtu

Piłka nożna. Futurystyczny stadion Świtu
Data publikacji: 2018-01-15 18:41
Ostatnia aktualizacja: 2018-01-16 10:37
Wywietleń: 4248 309767

Gmina Miasto Szczecin w wieloletnim planie przeznaczyła 5 milionów złotych na gruntowną modernizację stadionu III-ligowego Świtu Skolwin, który obecnie jest wiceliderem tabeli i ma aspiracje awansu do II ligi. Za miejskie pieniądze ma powstać zadaszona trybuna na ponad 1000 miejsc, nowoczesny budynek socjalny i parkingi.

W roku 2018 przeznaczono 200 tysięcy złotych na dokumentację projektową, ale są rozbieżności w związku z tym, kto ma się zająć przedsięwzięciem. Klub chciałby, aby wspomnianej dokumentacji nie sporządzał właściciel stadionu, czyli MOSRiR, lecz Wydział Strategii Urzędu Miasta.

– Dlaczego to jest dla was tak istotne? – zapytaliśmy prezesa klubu Pawła Adamczaka.

– Bo MOSRiR nie traktuje nas jak partnera i nic z nami nie konsultuje, a efekty tego poznaliśmy przy budowie masztów oświetleniowych – stwierdził P. Adamczak. – Przy projektowaniu tej inwestycji zostaliśmy wyłączeni z konsultacji, a teraz jest problem, bo słupy stoją zbyt blisko linii autowych. Chcemy, by 5-milionowy projekt był konsultowany, ale nie tylko z nami, ale także z innymi podmiotami ze Skolwina, jak rada osiedla czy szkoły, bo marzy nam się, by powstał funkcjonalny obiekt na kilka pokoleń. Według naszej wizji, przy zmodernizowanym boisku powinna powstać zadaszona trybuna na 1000-1200 miejsc, budynek socjalny oraz parkingi. Chcemy, by nowy obiekt nawiązywał do historycznego charakteru dzielnicy, był futurystyczny, stalowy z wieloma przeszklonymi powierzchniami, a elementy budynku socjalnego stanowiły jednocześnie zadaszenie miejsc siedzących.

– Czy dokumentację projektową przygotuje MOSRiR, Wydział Strategii Urzędu Miasta czy może jeszcze ktoś inny, i czy przy sporządzaniu wspomnianej dokumentacji jej wykonawca będzie się konsultował z przedstawicielami klubu ze Skolwina? – z tym pytaniem zwróciliśmy się do Dariusza Sadowskiego z Centrum Informacji Miasta Szczecina.

– Dokumentacja będzie realizowana na zlecenie MOSRiR-u, a przy tworzeniu koncepcji z pewnością odbędą się konsultacje z przedstawicielami środowiska piłkarskiego – w uspokajającym tonie odpowiedział D. Sadowski.

W sprawach bazy sportowej w tej północnej dzielnicy naszego miasta ważny jest też pośpiech, bo w przypadku awansu Świtu do II ligi obecny stadion prawdopodobnie nie spełni wymogów licencyjnych i szczeciński klub może podzielić losy Gwardii Koszalin, która po awansie niemal całą jesień grała wyłącznie na stadionach rywali… ©℗

(mij)

Komentarze

Jak ?
I zaczyna sie....Jak sa pieniadze to trzeba je przeznaczyc dla ludzi ! a nie je przechlac ! Jak najwiecej budowac budowac budowac ! Od przybytku glowa nie boli !
2018-01-16 10:32:16
klimaciki
Jeżeli ktoś uważa iż budowa obiektu tej wielkości, to pieniądze wyzucone w błoto. W takim razie kompletnie nie jest w temacie. Warto się zorientować jak to wygląda w krajach wyżej stojących w tej dyscyplinie sportu od nas. Niemcy, Holandia, Hiszpania, Anglia, Francja, Belgia i inny, posiadają bardzo wiele obiektów właśnie tej wielkości, z prostego powodu - Większe są niepotrzebne. Oni tam już dawno doszli do wniosku iż wystarczy w mieście/regionie jeden duży obiekt. Wystarczy zobaczyć na nasze rodzime piłkarskie molochy. Są wykorzystywane sporadycznie, a zapełniane jeszcze rzadziej. Oczywiście temat szybko schodzi na....Stadion dla Szczecina. Jednak on nie powstanie bardzo długo jeszcze. Powód? Klub jedno, władze swoje no i kibice jeszcze coś innego grają. Jak może powstać stadion w Szczecinie skoro brak konsensusu na etapie - Gdzie oraz pojemność ? Generalnie Szczecin to miejsce w którym cokolwiek zrobić, gdyż często gęsto na etapie samego pomysłu, tworzy się koalicja na NIE. I nie ważne o co chodzi ! NIE i już !
2018-01-16 09:41:46
@&@
Kolejne pieniądze wyrzucone w błoto przez Krzystka przed wyborami aby pozbierać parę głosów...
2018-01-16 08:32:40
?
Dlaczego nie mogą grać na Twardowskiego?
2018-01-16 00:26:42
kibic z północy
Konsultacje powinny mieć zasięg dzielnicowy, no chyba, że ta trybuna na 1000 miejsc, to tylko dla 2500 tysięcznego Skolwina. A teraz najlepsze. Jeśli Hutnik awansuje do wyższej klasy rozgrywkowej, czeka nas kolejne dostosowywanie obiektu sportowego za miliony? Stać nas na takie pośpieszne przesuwanie priorytetów inwestycyjnych na Dzielnicy Północ?
2018-01-15 21:40:05
Naya
Ponieważ na Świcie jest co oglądać ;)! Nowy stadion dla Skolwina!
2018-01-15 21:39:05
Ugh
To uczucie kiedy na Świcie będą lepsze warunki do oglądania meczy niż na "wielkiej" Pogoni.
2018-01-15 19:30:56

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”