sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Frekwencyjna zapaść

Piłka nożna. Frekwencyjna zapaść

Piłka nożna. Frekwencyjna zapaść
Data publikacji: 2017-10-21 11:03
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-22 00:01
Wywietleń: 5950 297683

Piłkarze Pogoni Szczecin powalczą w sobotni wieczór o pierwszą wygraną w obecnym sezonie na własnym boisku. Dotąd w sześciu spotkaniach rozegranych w Szczecinie zdobyła zaledwie dwa gole, a jeden z nich padł po rzucie karnym egzekwowanym przez Adama Gyurcso.

Rywalem będzie Termalica Nieciecza (początek meczu, g. 18) i wszystko wskazuje na to, że może być problem z wypełnieniem stadionu w liczbie choćby trzech tysięcy. Spotkają się bowiem dwie najsłabsze drużyny w ekstraklasie. Zachęty zatem zbyt wielkiej nie ma.

Na 7 godzin przed rozpoczęciem meczu (godzina 11) uprawnionych do wejścia na stadion było 3270 kibiców. To o blisko tysiąc fanów mniej, niż w analogicznym okresie przed znacznie atrakcyjniejszym spotkaniem z Górnikiem Zabrze, które w obecnym sezonie zgromadziło na szczecińskim stadionie najmniejszą frekwencję.

Wtedy na trybunach ostatecznie zasiadło nieco ponad 4,5 tys kibiców. Dziś bariera 4 tysięcy nie zostanie przekroczona na pewno, będzie problem z przekroczeniem granicy 3 tysięcy. Wszystko wskazuje na to, że stadion nie zapełni się nawet w 30 procentach, jak to miało miejsce podczas spotkania z Lechem Poznań, który obserwowało dokładnie 10 695 kibiców, czyli najwięcej w obecnym sezonie.

Kibice są wściekli

Od tamtego czasu wydarzyło się w klubie i w drużynie bardzo wiele złego. Kibice są wściekli i nie zamierzają tłumnie wspierać swojej drużyny póki ta nie da wyraźnego sygnału, że zależy jej na dobrych wynikach i licznej widowni.

Nieco ponad 3 tysiące kibiców wcale nie oznacza, że tylu fanów na pewno zagości na trybunach. Tylu ma wykupione karnety, bilety, lub darmowe wejściówki. Niekoniecznie wszyscy muszą z nich skorzystać. Może się okazać, że posiadacze darmowych wejściówek, lub wykupionych karnetów zrezygnują z przyjścia na stadion. Może tak się stać w wyniku ostatnich wyników uzyskiwanych przez piłkarzy Pogoni.

Przeważnie niska frekwencja na szczecińskim obiekcie spowodowana była również czynnikami obiektywnymi, jak kiepska, deszczowa pogoda, niefortunny termin. Dziś nie ma powodu, żeby nie przyjść na stadion z innych powodów, jak słaba postawa drużyny i kiepskie rokowania co do jej poprawy. Termin meczu jest znakomity, pogoda również, a zainteresowanie znikome, co nie powinno nikogo dziwić.

Może nie być 4 tysięcy

Wygląda na to, że będzie duży problem, by w sobotni wieczór stadion odwiedziło choćby 4 tysiące kibiców. W czterech pierwszych meczach obecnego sezonu mecze Pogoni w Szczecinie oglądało ponad 35 tysięcy fanów, średnio prawie 9 tysięcy na jeden mecz.

Na dwóch kolejnych – z Górnikiem i Koroną obecnych było łącznie nieco ponad 10 tysięcy. Dziś na wysłużonym szczecińskim stadionie nie będzie nawet połowy tego. To efekt gry i wyników zdecydowanie poniżej możliwości i oczekiwań.

Z sześciu dotychczasowych ligowych spotkań dwa odbyły się w sobotę (Górnik, Korona) – dwa w niedzielę (Jagiellonia, Lech), jedno w piątek (Wisła) i jedno w poniedziałek (Lechia).

Mecz z Termaliką jest zatem pojedynkiem zdecydowanie najmniej atrakcyjnym ze wszystkich dotąd rozegranych.
W zasadzie tylko termin sobotni jest korzystna okolicznością, rywal jest mało medialny, grający futbol defensywny, a co za tym idzie szansa na obejrzenie meczu na wysokim poziomie jest znikoma. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Sczecin
Jak spadną z ekstraklasy to będą chodzić na mecze
2017-10-21 22:29:51
mecz
wszyscy obwiniają trenerów a dlaczego nie piłkarzy? ja też chciałbym podpisać taki kontrakt na "kopanie" piłki i mieć taką kasę. jak się piłkarzom nie podoba trener lub pracodawca to można "zakład pracy" zmienić
2017-10-21 21:01:49
okiem kibica
Pod szyldem "ekstraklasa" sprzedaje się podróbkę-towar gorszej jakości w cenie dobrego pełnowartościowego.Skąd My to znamy-starsi zapewne pamiętają "wyroby czekoladopodobne" Ja nie zamierzam dać się nabierać i oszukiwać.Wrócę na stadion dopiero jak rzeczywiście organizator zawodów zapewni odpowiedni produkt i jakość zgodną z umową ( bilet ) jaką ze mną zawiera sprzedając mi bilet.
2017-10-21 13:34:59
HogoFogo
"...rywal jest mało medialny, grający futbol defensywny, a co za tym idzie szansa na obejrzenie meczu na wysokim poziomie jest znikoma..." I z takim oto rywalem zapewne znowu przegramy.
2017-10-21 13:12:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy