czwartek, 21 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Frekwencja nie będzie wysoka

Piłka nożna. Frekwencja nie będzie wysoka

Piłka nożna. Frekwencja nie będzie wysoka
Data publikacji: 2016-02-15 08:38
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-15 16:52
Wywietleń: 1413 120122

W poniedziałkowy wieczór o g. 18.00 piłkarze Pogoni Szczecin podejmują w pierwszym tegorocznym meczu zespół Korony Kielce.

Rywal jest mało atrakcyjny, pora roku niezbyt sprzyjająca, poniedziałek, ale to jednak inauguracja. Mimo to, wysokiej frekwencji nie należy się spodziewać.

Na 9,5 godziny przed rozpoczęciem spotkania (godzina 8.30) uprawnionych do wejścia na stadion było zaledwie 5 338 kibiców, czyli trochę tylko więcej, niż było obecnych na niedzielnej prezentacji w szczecińskiej Azoty Arenie.

Co to oznacza ? Pogoń kibiców ma sporo, ale ci coraz częściej wolą oglądać mecz swojej drużyny w telewizji, niż na obiekcie, który nie zapewnia należytego komfortu.

W obecnym sezonie to jedenasty mecz portowców przed własną publicznością. Jeden z nich zgromadził na trybunach powyżej 9 tysięcy (Lech), a trzy inne (Śląsk, Wisła, Piast) powyżej 8 tysięcy fanów.

Poniedziałek nie jest dobrym dniem dla budowania wysokiej frekwencji. W obecnym sezonie Pogoń w tym dniu rozgrywała już dwa mecze w Szczecinie. Z Jagiellonią przy udziale 7 582 widzów i z Zagłębiem przy 6 214 fanów. Dziś tych kibiców może być zbliżona ilość.

Inauguracyjny mecz wiosny poprzedniego sezonu zgromadził na szczecińskim stadionie 9 684 kibiców. Okoliczności tamtego spotkania były jednak inne do obecnych. Rywalem był Lech – renomowany rywal, a spotkanie rozgrywane było w sobotę, a nie w poniedziałek.

To była najwyższa frekwencja w całym poprzednim roku kalendarzowym. Na żadnym spotkaniu roku 2015 nie przyszło na stadion powyżej 10 tysięcy fanów. Jeszcze tylko jeden inny mecz w roku 2015 zgromadził powyżej 9 tysięcy fanów – był to też pojedynek z Lechem, rozgrywany jesienią ubiegłego roku.

Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Łatwo obliczyć, że to już blisko dwa lata, od kiedy żaden mecz Pogoni nie zgromadził na trybunach powyżej 10 tysięcy fanów. Szczecińska drużyna rozegrała od tamtego czasu przed własną publicznością 29 spotkań. (par)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

Dzisiaj Pogon-Korona 3-0 ?
A w 1966 r mecz sparringowy Czarni Szczecin-Pogon 0-12 i na tym treningowym meczu bylo 5339 kibicow Pogoni..ha..!
2016-02-15 15:49:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy