czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Frączczak piłkarzem października

Piłka nożna. Frączczak piłkarzem października

Piłka nożna. Frączczak piłkarzem października
Data publikacji: 2016-11-01 10:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-02 17:34
Wywietleń: 6956 167289

Adam Frączczak uznany został przez sportową redakcję Kuriera Szczecińskiego najlepszym piłkarzem października. Wynika tak z ocen, jakie przyznajemy po każdym ligowym i pucharowym meczu.

Oceny te są zawsze opisowe, ale zamieniając je na skalę punktową (duże brawa, to 5 punktów, oklaski – 4, solidny ligowiec – 3, poniżej średniej – 2, poniżej przyzwoitości – 1, występ zaliczony – bez oceny) wychodzi, że to właśnie 29-letni napastnik był najlepszym piłkarzem Pogoni w minionym miesiącu.

Frączczak bardzo źle zaczął miesiąc październik. W wyjazdowym spotkaniu z Jagiellonią występował jeszcze na skrzydle i był jednym z najsłabszym piłkarzy w drużynie. Został przez trenera Moskala zmieniony w drugiej połowie, nie wykorzystał najlepszej do strzelenia gola okazji. Oceniając Frączczaka za tamten występ napisaliśmy:

„Bardzo słaby występ naszego skrzydłowego. Zmarnował najlepszą okazje, dokonał najgorszego z możliwych wyboru. Praktycznie każde jego dojście do piłki kończyło się stratą, niecelnym podaniem. Chaotyczny i nonszalancki, nie dawał niczego w ofensywie.”

Zmiana pozycji

Po takim występie i takiej cenzurce trudno było oczekiwać, że piłkarz przejdzie metamorfozę, jaka miała miejsce w jego wykonaniu. Na pewno wpływ na to miała zmiana pozycji. Frączczak został przesunięty do ataku, a posunięcie okazało się strzałem w dziesiątkę.

W kolejnym spotkaniu Pogoń pokonała Legię Warszawa 3:2 i był to już znakomity występ Frączczaka, okraszony zdobyciem dwóch goli. Piłkarz otrzymał od nas najwyższą z możliwych ocen, a po meczu napisaliśmy o jego występie w sposób następujący:

„Na pewno gracz meczu. Dwa gole, duża mobilność, aktywność, ochota do gry. Świetnie absorbował obrońców, wymuszał faule. Upodobał sobie mecze z Legią. Dwa lata temu w wygranym 2:1 meczu gol i asysta.”

Drugi raz dublet

Kolejne spotkanie ligowe, to też popis Adama Frączczaka. W wyjazdowym spotkaniu z Arką Gdynia piłkarz znów zdobył dwa gole i ponownie dokonał tego przed przerwą. Dzięki skutecznej grze Frączczaka Pogoń pewnie wygrała 3:0. Nasza ocena strzelca dwóch goli po tamtym spotkaniu była następująca:

„Nieprawdopodobna skuteczność. Nasz napastnik w drugim kolejnym meczu każdy strzał zamienia na gola i jest pierwszym piłkarzem Pogoni w XXI wieku, który zaliczył w drugim kolejnym meczu dublet.”

Kolejne spotkanie Pogoń rozgrywała w ramach ćwierćfinału pucharu Polski. Frączczak znów stanął na wysokości zadania. W trzecim kolejnym meczu zdobył piątego gola i był wyróżniającym się piłkarzem w zespole Pogoni. Po tamtym spotkaniu jego występ oceniliśmy następująco:

„Kolejny mecz z golem, aktywny, szukający pozycji, przed przerwą jedna dobra okazja, jedno otwierające podanie do Murawskiego, po jego zejściu z boiska siłą uderzeniowa Portowców wyraźnie zmalała.”

Z Ruchem bez gola

W ostatnim październikowym spotkaniu Frączczak gola już nie strzelił, ale potwierdził dobrą formę i też znalazł się w gronie piłkarzy wyróżnionych przez naszą redakcję. Jego wystep za mecz z Ruchem oceniliśmy w sposób następujący:

„Tym razem bez gola, choć miał po przerwie jedną wyborną okazję. Bardzo ruchliwy, aktywny, z dużą ilością strzałów, dużo kontaktów z piłką w polu karnym rywala, nieustannie nękający defensywę rywala, tym razem nieskuteczny."

Adam Frączczak w pięciu październikowych meczach strzelił pięć bramek, oddał najwięcej strzałów – 17 i najwięcej celnych – 7. Miał też spośród wszystkich piłkarzy Pogoni najwięcej kontaktów z piłką w polu karnym przeciwnika – 16. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

guciu
Piękna sytuacja za to oklaski dla trenera Kazimierza Moskala ustawił pana Adama i jest efekt.
2016-11-02 17:06:35
Nazwa
bardzo lubię Pańskie komentarze, z piłkarskich moim zdaniem najobszerniejsze i najciekawsze w Szczecinie, tylko jedna uwaga: "... aktywny z dużą LICZBĄ (a nie ilością) strzałów ..." nawet jeśli jest ich dużo, to są policzalne - liczba pozdro
2016-11-01 10:54:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy