czwartek, 19 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Frączczak ma już na koncie 175 meczów

Piłka nożna. Frączczak ma już na koncie 175 meczów

Piłka nożna. Frączczak ma już na koncie 175 meczów
Data publikacji: 2016-08-05 16:16
Wywietleń: 950 147079

Adam Frączczak jest obecnie najbardziej doświadczonym pod względem stażu piłkarzem w drużynie Pogoni Szczecin. W klubie jest już prawie od sześciu lat.

Jeżeli ominą go kontuzje, to jeszcze w tym sezonie, ale już w rundzie wiosennej rozegra 200 ligowy mecz w barwach Pogoni w ekstraklasie, lub na jej zapleczu. Obecnie ma ich na koncie 175.

Obecnie ma na koncie 32 zdobyte gole w ekstraklasie i na jej zapleczu. W całej historii klubu jest tylko 14 piłkarzy, którzy przekroczyli barierę 30 bramek. W ekstraklasie strzelił 21 goli co udało się jemu i jeszcze tylko 18 innym piłkarzom.
Bez względu na to jak potoczy się jego kariera, już dziś można powiedzieć, że jest jednym z bardziej zasłużonych piłkarzy.

Jest jedynym piłkarzem w drużynie, który występuje w niej nieprzerwanie od momentu awansu do ekstraklasy w roku 2012. 

- Nigdy nie mieliśmy tak słabego startu, więc musimy teraz się zmierzyć z tą nową sytuacją – powiedział Adam Frączczak. - Często się dyskutuje, jaki rywal byłby najlepszy na przełamanie. Myślę, że właśnie Zagłębie jest dobrym przeciwnikiem, by dokonać przełomu.

Frączczak pod względem zdobywanych bramek jest w każdym sezonie bardzo regularny. Tylko w jednym sezonie miał ich na koncie cztery, w każdym innym już pięć, albo nawet sześć. W ostatnim sezonie po raz pierwszy grając na boiskach ekstraklasy zdobył tych goli więcej, jak pięć.

- Nawet te sześć goli, to nie jest jakoś szczególnie wiele – ocenił piłkarz. - Zdobywanie bramek, to nie jest jakieś moje główne zadanie, choć wszyscy wiedzą, że lubię grę do przodu.

Frączczak od dłuższego czasu nie może zdobyć bramki. Nie wliczając gola z Cracovią pod koniec poprzedniego sezonu, kiedy strzelił bramkę z rzutu karnego, to ostatnią z gry zdobył w lutowym spotkaniu z Koroną. Od tamtej pory nie wpisał się na listę strzelców z gry w 17 kolejnych pojedynkach. To najdłuższa taka przerwa 29-letniego zawodnika.

- W meczu ze Śląskiem miałem dobrą sytuację, ale źle się zachowałem, dokonałem niewłaściwego wyboru – tłumaczy A. Frączczak. - Staram się być blisko bramki przeciwnika, jednak nie można zapominać, że moim głównym zadaniem jest defensywa. Jestem obrońcą. ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy