Czwartek, 18 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Flota z pierwszą porażką w IV lidze

Data publikacji: 12 listopada 2022 r. 21:38
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2022 r. 22:38

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została 16. kolejka spotkań, a liderująca Flota Świnoujście przegrała swój pierwszy mecz w sezonie, ulegając w Koszalinie Bałtykowi w hokejowych rozmiarach 3:6.

Dla Bałtyku hat-tricka uzyskał Jakub Forczmański, a pozostałe bramki dla gospodarzy zdobyli Krystian Kąkol (dwie) i Krystian Glama. Goście odpowiedzieli golami Adama Wiejkucia, Dmytro Szewczuka i Kamila Poźniaka (z rzutu karnego). Hutnik Szczecin wysoko przegrał u siebie z odradzającym się Olimpem Gościno 0:3, a wynik spotkania mógł być jeszcze wyższy, lecz bramkarz gospodarzy - Norbert Czapliński, obronił rzut karny. Chemik Police pokonał u siebie Orła Wałcz 2:1, choć do przerwy po bramce Daniela Popiołka przegrywał 0:1. W drugiej połowie gole dla policzan zdobyli Wiktor Kurzawa i Michał Janicki. Polski Cukier Kluczevia Stargard wygrała u siebie z Raselem Dygowo 2:0, a zwycięstwo gospodarzom zapewnili Kamil Bartoszyński i Jakub Pacała. Przełamał się Dąb Dębno, który ograł na wyjeździe Gavię Choszczno 3:0. Od tygodnia nowym trenerem Dębu Dębno jest Adam Gołubowski, a bramki dla gości strzelili: Krzysztof Filipowicz, Dawid Zieliński i wychowanek klubu - Kacper Chawawko.

Pozostałe wyniki: MKP Szczecinek - Biali Sądów 2:1, Mechanik Bobolice - Błękitni II Stargard 4:1, Wybrzeże Rewalskie Rewal - Wieża Postomino 3:3. (PR)