Czwartek, 13 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Piłka nożna. Flota z II-ligowcem w finale PP ZZPN!

Data publikacji: 11 czerwca 2024 r. 17:24
Ostatnia aktualizacja: 12 czerwca 2024 r. 12:01
Piłka nożna. Flota z II-ligowcem w finale PP ZZPN!
Czy w finale też będą rzuty karne, jak to miało miejsce w ćwierćfinale Świtu z Błękitnymi? Fot. Ryszard PAKIESER  

W środę o godz. 18 na stadionie im. Leszka Zakrzewskiego w Świnoujściu odbędzie się finał piłkarskiego Pucharu Polski ZZPN, w którym miejscowa III-ligowa Flota podejmie beniaminka II ligi, czyli szczeciński Świt Skolwin, z którym w niedawno zakończonym ligowym sezonie dwukrotnie przegrała (u siebie 1:3 i na wyjeździe 0:4), ale pucharowe rozgrywki rządzą się swoimi prawami i zapewne wyspiarze będą chcieli sprawić swym kibicom niespodziankę...

Flota i Świt, jako III-ligowcy, do pucharowych rozgrywek na szczeblu województwa musieli przystąpić na etapie 1/8 finału i pokonać po trzech przeciwników. Świt pucharową rywalizację rozpoczął od wygranego derbowego spotkania ze swoimi A-klasowymi rezerwami, zaś następne dwa pojedynki rozstrzygał na swoją korzyść dopiero rzutami karnymi (z III-ligowymi Błękitnymi Stargard u siebie i z IV-ligowym Bałtykiem w Koszalinie). Ciekawostką jest fakt, że w końcówkach spotkań trener Piotr Klepczarek dokonywał istotnej zmiany, wprowadzając do bramki specjalistę od jedenastek Piotra Słowikowskiego... Piłkarze Floty dość pewnie wyeliminowali z rozgrywek grającego w Klasie Okręgowej Orła Łoźnica, a następnie broniące trofeum III-ligowe rezerwy Pogoni Szczecin i najbardziej napracowali się w półfinale z występującą w okręgówce Iskrą Banie, którą pokonali zaledwie 2:1.

Po pucharowym finale piłkarze Świtu natychmiast rozpoczynają zasłużone i bardzo krótkie, zaledwie 2-tygodniowe wakacje, a następnie będą przygotowywać się do II-ligowych rozgrywek na własnych obiektach oraz na zgrupowaniu we Wronkach. Także Flota zaraz po finale rozpoczyna urlopy, a wyspiarze powrócą do zajęć 2 lipca. (mij)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

ŚwitowcyOnTour
2024-06-12 11:56:01
Wyjazdy od początku sezonu są organizowane na takich samych zasadach. Pierwszym krokiem jest zapisanie się w Klubie. Po czym otrzymuję się informacje szczegółowe n/t zbiórki, kosztów i przebiegu wydarzenia. Organizatorzy uprościli kwestię zgłoszeń na wyjazdowe mecze do minimum możliwości, ze względu na kibiców w różnym wieku. Łatwiej się poprostu nie da... Wystarczy w małych, chociażby, stopniu zainteresować się naszą ukochaną Drużyną, tak naprawdę.
#switowiec
2024-06-11 22:45:49
A gdzie i kiedy klub to ogłosił?! Byłem na meczu nic!na stronie klubu nic ,chyba że tylko dla swoich znajomych i tych sępów co coraz więcej kręci się przy zarządzie!!nie związanych ze skolwinem
Switowiec
2024-06-11 22:00:26
Klub doplaca 50 zł do każdej osoby. Drugie tyle każdy musi zapłacić sam
Rozczarowany
2024-06-11 20:04:42
Szkoda że świt nie zorganizował wspólnego wyjazdu na mecz ,mogli to bardziej zorganizować,ale może działaczom już sodówka uderzyła.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA