Piłka nożna. Flota wygrywa na inaugurację IV ligi

Data publikacji: 04 marca 2023 r. 22:31
Ostatnia aktualizacja: 04 marca 2023 r. 23:31
Chemik Police (w tradycyjnych żółto-zielonych strojach) wygrał z III-ligowym spadkowiczem z Koszalina. Fot. Ariel SZYDŁOWSKI

W piłkarskiej IV lidze rozegrana została pierwsza kolejka rundy wiosennej, w której padło 25 bramek, a wszystkie mecze odbyły się w sobotę. Zaległa jesienna kolejka, w której z powodu ataku zimy nie odbyło się większość spotkań, zaplanowana została na 5 kwietnia.

W najciekawszym meczu inauguracyjnej kolejki Flota Świnoujście pokonała u siebie Wybrzeże Rewalskie Rewal 1:0, a bramkę zdobył Kostiantyn Karaman. Niespodziewanie wygrał Chemik Police, który pokonał u siebie Bałtyk Koszalin 1:0, a gola w drugiej połowie strzelił kapitan zespołu - Emil Andrzejewski. Wygrała również Iskierka Szczecin, która zwyciężyła na wyjeździe z rezerwami stargardzkich Błękitnych 1:0, a jedynego gola przed przerwą strzelił Daniel Augusto. Polski Cukier Kluczevia Stargard wygrała na wyjeździe z Białymi Sądów 2:1, a zwycięską bramkę z rzutu karnego zdobył Konrad Korczyński. Dąb Dębno pokonał Hutnika Szczecin 4:1, a mecz rozegrano w grodzie Gryfa przy ul. Pomarańczowej. Gwardia Koszalin pokonała u siebie Rasel Dygowo 3:1; gole dla koszalinian zdobyli: Cezary Zalewski, Patryk Smykowski i Piotr Pierzchała, a dla gości - Piotr Czapka. ©℗ (PR)