Piłka nożna. Energetyk zdmuchnął Wichra

Data publikacji: 04 kwietnia 2023 r. 10:11
Ostatnia aktualizacja: 07 kwietnia 2023 r. 08:17
W miniony weekend rozegrano 17. kolejkę rozgrywek A-klasy, w której strzelono 30 bramek.

W najciekawszym meczu GKS Kołbacz pokonał u siebie Zryw Kołbaskowo 2:1, choć do przerwy przegrywał 0:1. Po zmianie stron gole dla gospodarzy zdobyli Patryk Gawiński i Przemysław Stosio. Energetyk Gryfino rozgromił u siebie Wichra Steklno 7:0, a w derbach Polic rezerwy Chemika przegrały u siebie z Tanowią Tanowo 1:2. Po pierwszej połowie policzanie prowadzili 1:0, a gola strzelił Kamil Bieniek. Końcówka meczu należała jednak do gości, którzy po 80. minucie strzelili dwie bramki, a autorami wygranej byli Łukasz Kaczyński i Marcin Garlej. Przy ul. Kresowej Sztorm Szczecin zremisował z Vielgovią Szczecin 2:2. Gospodarze po trafieniach Grzegorza Wojtkiewicza i Andrzeja Tychowskiego (z karnego) dwukrotnie prowadzili w tym spotkaniu, ale nie utrzymali korzystnego wyniku do końca. Bramki dla gości zdobywali Paweł Stasiak i Artsiom Amanau. Na os. Kasztanowym Czarni Szczecin podejmowali Wołczkowo Bezrzecze i wygrali 2:1. W 55. minucie gospodarze strzelili gola na 1:0, a strzelcem był Michał Zarośliński. W 73. minucie Wołczkowo odpowiedziało trafieniem Macieja Zalewskiego. W ostatniej akcji Czarni zdobyli zwycięską bramkę, a bohaterem spotkania został Karol Lubiński, który zgubił linię obrony rywala i w sytuacji sam na sam przelobował bramkarza gości. (c)(p)