piątek, 22 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Emocje z bramkarzami

Piłka nożna. Emocje z bramkarzami

Piłka nożna. Emocje z bramkarzami
Data publikacji: 2016-09-23 16:04
Wywietleń: 682 156281

Dyskusja na temat Adriana Hengera zdominowała piątkową, przedmeczową konferencję prasową z trenerem Kazimierzem Moskalem. 20-letni golkiper rozegrał w Płocku dobry mecz, uchronił naszą drużynę przed stratą trzech goli już w pierwszej połowie meczu, ale mimo tego wciąż nie wzbudza zaufania.

- Byłoby nieuczciwe, gdybym po takim meczu, jak ten w Płocku ponownie postawił na kogoś innego, niż Adrian – powiedział trener Moskal. - Na pewno nie przegraliśmy tego meczu przez Adriana.

Sytuacja z obsadą pozycji bramkarza była w Płocku rzeczywiście zaskakująca, ale akurat ten manewr personalny okazał się słuszny.

- Zadecydowały tylko i wyłącznie względy sportowe – zauważył szkoleniowiec. - Na każdym treningu obserwujemy wszystkich naszych piłkarzy, a decyzje nie rodzą się w jednej chwili, ale są pewnym procesem. Akurat co do dyspozycji naszych bramkarzy było sporo zastrzeżeń, więc nie wiem skąd tak duże zaskoczenie.

Rywalizacja Jakuba Słowika i Dawida Kudły toczyła się od początku poprzedniego sezonu. Początkowo bronił Kudła, ale jeszcze w rundzie jesiennej ubiegłego roku oddał miejsce w bramce Słowikowi. Wiosną nastąpiła zmiana. Kudła wszedł do bramki za Słowika, ale nie na długo. Oddał konkurentowi miejsce w bramce w meczach rundy mistrzowskiej. Trener Michniewicz zastanawiał się, czy na ostatni pojedynek nie wystawić do składu ponownie Kudły.

W obecnym sezonie sytuacja się powtórzyła. Sezon w bramce rozpoczął Słowik, a następnie zastąpił go Kudła. W klubie uznano, że tych zmian jest zbyt dużo i niewiele wnoszą do zespołu. W tym samym czasie coraz lepsze występy w drużynie rezerw notował Henger. W poprzednim sezonie obronił trzy rzuty karne. Skorzystał ze słabszej i nierównej dyspozycji swoich starszych kolegów już od dłuższego czasu.

- Jeżeli drużyna wygrywa, to decyzje personalne zawsze traktowane są, jako prorocze odkrycia - podsumował trener Moskal. - Jeżeli jednak zespół przegrywa, to wtedy następuje krytyka głównie za decyzje personalne. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy