Piątek, 26 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Efektowna wygrana Olimpii

Data publikacji: 24 października 2018 r. 14:09
Ostatnia aktualizacja: 24 października 2018 r. 14:09

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - MITECH Żywiec 3:0 (1:0); 1:0 Shahbazyan (43), 2:0 Michalczyk (56 karny), 3:0 Hryb (70).

OLIMPIA: Pastusiak - Oleszkiewicz, Michalczyk, Sirant, Radochońska - Shahbazyan (79 Wiązowska), Sudyk, Witczak (82 Brzozowska), Grosicka (72 Łaniewska) - Ratajczyk, Hryb

Rozpoczęty na stadionie przy ul. Biskupa Bandurskiego w pochmurne środowe przedpołudnie pojedynek, zakończył się w słonecznej scenerii efektownym zwycięstwem szczecinianek. Nasze piłkarki przeważały od początku do końca i zasłużenie wygrały, a na wyróżnienie zasłużyła cała drużyna.

Góralki z Żywca jeszcze na początku spotkania próbowały dotrzymywać kroku olimpijkom, ale gdy pod koniec pierwszej połowy straciły gola, jakby uszło z nich powietrze i po przerwie na boisku istniał już praktycznie tylko jeden zespół.

Pierwsza bramka padła po podaniu Hryb, gdy Shahbazyan wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką Mitechu. Dziesięć minut po przerwie w polu karnym gości sfaulowana została Ratajczyk, a jedenastkę pewnie wykorzystała stoperka Michalczyk. Wynik meczu ustaliła Ukrainka Hryb, po rzucie rożnym wygrywając pojedynek główkowy z bramkarką z Żywca i posyłając piłkę do siatki. ©℗ (mij)