sobota, 21 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dwudniowe manewry stadionowe

Piłka nożna. Dwudniowe manewry stadionowe

Piłka nożna. Dwudniowe manewry stadionowe
Data publikacji: 2016-03-21 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-21 23:32
Wywietleń: 1841 124253

Poniedziałek i wtorek mają być dniami, które mogą dokonać pewnego przełomu w kwestii stadionu piłkarskiego w Szczecinie. Na to liczą przeciwnicy modernizacji. Żadnych konkretnych zmian decyzji spodziewać się jednak nie należy.

Wydarzy się jednak sporo. W wyniku zaplanowanych działań, spór i wzajemna niechęć na linii magistrat – klub piłkarski Pogoń jeszcze bardziej się pogłębi. To pewne.

Miasto pracuje nad ukończeniem fazy projektowej modernizacji stadionu z trzema trybunami. Klub i kibice stanowczo protestują. Domagają się budowy nowego stadionu według projektu Jacka Ferdzyna, który pracuje nad nim na zlecenie prezesa Pogoni Szczecin Jarosława Mroczka.

Spotkanie z radnymi i projektantem

Miasto już wielokrotnie zmieniało koncepcję modernizacji obiektu, ale wciąż nie zadowala to zagorzałych jej przeciwników. W poniedziałek prezydent Piotr Krzystek zaprosił na spotkanie radnych. Obecny będzie projektant Janusz Pachowski, który odpowie na każde postawione pytanie.

- Na poniedziałek prezydent zaprosił radnych i projektanta Pachowskiego. Dlaczego nie kibiców, najbardziej zainteresowanych? - zapytał na swoim koncie twitterowym Jarosław Mroczek.

Poniedziałkowe spotkanie ma jednak być dopiero uwerturą do tego, co ma się wydarzyć we wtorek. Na godzinę 10 zaplanowano spotkanie prezydenta Piotra Krzystka ze Zbigniewem Bońkiem, prezesem PZPN.

Ten drugi ma przyjechać w dość doborowym towarzystwie: z Dariuszem Marcem – prezesem Ekstraklasy i Marcinem Animuckim – wiceprezesem. Obaj panowie przez prezydenta nie zostali zaproszeni, ale przyjadą przekonywać, by ten zmienił zdanie i postąpił według zaleceń prezesa Pogoni i kibiców.

Ekstraklasa nie buduje stadionów

To o Ekstraklasie SA wypowiedział się niegdyś na sesji Rady Miasta Piotr Krzystek w ten sposób, że nie zamierza z nikim z zarządu rozmawiać, bo Ekstraklasa SA nie zbudowała nigdy żadnego stadionu.

To nie koniec gości, jacy pojawią się w Szczecinie we wtorek. Z inicjatywy Jarosława Mroczka przyjedzie też Jacek Ferdzyn, który ma radnym naświetlić zarys budowy nowego stadionu, jego koszty, funkcjonalność i wyższość nad projektem modernizacji, który jest obecnie realizowany. Jarosław Mroczek dość tajemniczo dodał na twitterze, że opinia publiczna pozna nowe fakty dotyczące budowy nowego stadionu.

Podczas wtorkowej sesji Rady Miasta zaplanowano wystąpienie Zbigniewa Bońka, natomiast przed Urzędem Miasta dojdzie do demonstracji kibiców. Podczas niedzielnego meczu z Cracovią do kibiców trafiły ulotki nawołujące do tłumnego przybycia pod urząd. Namawia do tego również na swoim profilu Platforma Obywatelska i stała orędowniczka budowy nowego stadionu od samego początku sporu radna Małgorzata Jacyna – Witt.

W planie czwarta trybuna

Piotr Krzystek nie bierze pod uwagę rezygnacji z realizacji dotychczasowego projektu. Bierze natomiast pod uwagę wdrożenie jeszcze w tym roku koncepcji budowy czwartej trybuny. Wtedy nowy stadion miałby dwie trybuny z pomieszczeniami do zagospodarowania.

Zwolennicy budowy nowego stadionu chcą realizacji własnej koncepcji głównie z tego powodu, że pomieszczeń komercyjnych byłoby zdecydowanie więcej – pod czterema trybunami i istniałaby możliwość prowadzenia szeroko zakrojonej działalności handlowej włącznie ze sklepami wielkopowierzchniowymi. ©℗ (par)

Komentarze

do @szczecinianin
to co piszesz to demagogia. Przeciez nowy stadion ma powstac nie (jak piszesz) kosztem drog i przeczkoli tylko kosztem remontu starego obiektu gdzie koszty obu inwestycji sa porownywalne. O to chodzi w tej sprawie o ile jeszcze tego nie zrozumiales.
2016-03-21 23:26:35
@szczecinianin
Szczecinianin Pragnę się zapytać za pośrednictwem Kuriera naszych włodarzy a zwłaszcza Prezydenta Szczecina : Czy stadion budują dla siebie czy dla kibiców? Czy budują za swoje pieniądze czy za nasze? Jeżeli mają wątpliwości to niech przeprowadzą konsultacje z kibicami lub przeprowadzą w mieście referendum... budować nowy stadion czy przebudować stary? Prosimy niech nie decydują za nas i nie wciskają nam starej podkowy z ubiegłych lat.Za te same lub zbliżone pieniądze będziemy mieli Nowy Piękny Stadion. --- @szczecinianinie OK wypowiedziałeś się w temacie.No to kilka prawd oczywistych ! Pod petycją w temacie budowy nowego stadionu, podpisało się ponad 15 tysięcy osób(to i tak więcej od najwyższej frekwencji na meczach Dumy Pomorza). No to proszę zebrać podatki, od tych którzy się podpisali pod petycją stadionową i wybudować sobie nowy stadion! ALE !! Proszę za czas jakiś ,nie kłapać dziobem o przedszkola , szkoły,stan ulic poprawę komunikacji masowej itp. itd ! Macie swój stadion i róbta co chceta na SWOIM stadionie! Aha , tylko nie zapomnijcie o utrzymywaniu tego WASZEGO stadionu ! I najważniejsze ! Ile kasiorki dołoży niego faktyczny WŁAŚCICIEL czyli niejaki PZPN ? WŁAŚCICIEL ? TAK !! Gdyż to on ten niejaki PZPN będzie władał tym obiektem ! No bo chyba nie chcecie, tego nowego stadionu ,aby tam sadzić kartofle czy inne ziemiopłody !? Zapytaj, przybywającego do naszego miasta niejakiego Zbynia od Bońków - drzewiej fantastyczny piłkarz , jednak cienias jako trenejros, ale jako prezio stowarzyszenia piłki nożnej na terenie RP ( mało kto wie że PZPN to już nie taki PZPN!!!) to naprawdę wyszczekany ,ale tylko ten który nie pobiera kasy(niby taki bezinteresowny działacz ha ha ha ) z kasy PZPNu, jedynie przedstawia rachunki do uregulowania - A RACHUNKI TE BOLSZE SĄ !!! Tak więc , może ten Zbyniu od Bońków jako naczelnik stowarzyszenia piłkarskiego pod nazwa PZPN , dołoży na stadion w grodzie Gryfa ! Gdyby tak się stało ,była by to wiepołomna chwila ...gdyż na żaden ,ale to zżden obiekt na terenie RP, ten cały PZPN nie dołożył ZŁOCISZA !!!! ale dzioba dokłada i doi ile się da !!
2016-03-21 16:22:35
wierny kibic
Ja proponuję rozbić białe miasteczko namiotowe pod UM i trwać tam do czasu kiedy te mądre głowy z UM czegoś nie zrozumieją
2016-03-21 15:19:23
irek
a ja się chciałem zapytać dlaczego 154mln złotych ,skoro w Lodzi wybudowali za 94mln ? TAKI SAM
2016-03-21 13:27:04
Szczecinianin
Pragnę się zapytać za pośrednictwem Kuriera naszych włodarzy a zwłaszcza Prezydenta Szczecina : Czy stadion budują dla siebie czy dla kibiców? Czy budują za swoje pieniądze czy za nasze? Jeżeli mają wątpliwości to niech przeprowadzą konsultacje z kibicami lub przeprowadzą w mieście referendum... budować nowy stadion czy przebudować stary? Prosimy niech nie decydują za nas i nie wciskają nam starej podkowy z ubiegłych lat.Za te same lub zbliżone pieniądze będziemy mieli Nowy Piękny Stadion.
2016-03-21 11:48:19
kibic
czas kruszyć beton z UM! jak nie jutro to kiedy?! mam nadzieje,ze stawimy sie w licznej grupie.proponuje dokonczenie pozdrowien dla Krzystka na meczu w Azoty Arena.
2016-03-21 11:13:10

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Józef Miszczuk
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy