czwartek, 24 maja 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dwaliszwili na trzy lata

Piłka nożna. Dwaliszwili na trzy lata

Piłka nożna. Dwaliszwili na trzy lata
Data publikacji: 2015-08-27 17:03
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:09
Wywietleń: 1520 15405

29 - letni Wladimir Dwaliszwili pomyślnie przeszedł w czwartek badania lekarskie i podpisał z Pogonią trzyletni kontrakt. Piłkarz przez ostatni rok występował w duńskim Odense, ale nie zdołał się tam zaaklimatyzować. Był jedynym obcokrajowcem w drużynie, wymagano od niego znacznie więcej.

Piłkarz miał kontrakt ważny do czerwca 2016, ale obie strony zdołały dojść do polubownego porozumienia w kwestii rozwiązania umowy. Pogoń zatem nie zapłaciła za pozyskanie obcokrajowca, ale musiała się przygotować na dość wysoki kontrakt indywidualny.

Dwaliszwili ma za sobą 31 występów w reprezentacji, z którą nie osiągnął sukcesów międzynarodowych, ale grywał w eliminacyjnych meczach mistrzostw świata, lub Europy. W Pogoni był i jest obecnie tylko jeden taki piłkarz - Rafał Murawski.

Dla Gruzina gra w polskiej lidze też nie jest tajemnicą. Był gwiazdą dwóch stołecznych klubów: Polonii i Legii. Z tą drugą dwukrotnie sięgnął po mistrzostwo Polski. Za grę w Legii bywał mocno krytykowany, jednak to on i Radovic strzelali dla drużyny najważniejsze gole - zarówno w rozgrywkach ligowych, jak i w europejskich pucharach.

Pogoń nie była jedynym polskim klubem starającym się pozyskać piłkarza. Dużą ochotę na transfer miały też dwa krakowskie kluby: Cracovia i Wisła. ©℗ (par)

Podpis pod zdjęcie: Wladimir Dwaliszwili w czwartek podpisał umowę z Pogonią na trzy lata.

Komentarze

Ben
Już w Legii było widać, że jest strasznie wolny.
2015-08-27 16:40:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”