piątek, 19 października 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dwali otrzymał powołanie

Piłka nożna. Dwali otrzymał powołanie

Piłka nożna. Dwali otrzymał powołanie
Data publikacji: 2018-03-20 18:09
Ostatnia aktualizacja: 2018-03-20 18:09
Wywietleń: 918 319198

Lasza Dwali nie jest już na liście rezerwowej reprezentacji Gruzji, bo... został dodatkowo powołany na mecze towarzyskie z Litwą i Estonią. To kolejny reprezentacyjny piłkarz w drużynie Pogoni.

Wcześniej powołania otrzymali: Spas Delew do reprezentacji Bułgarii, Jakub Piotrowski do reprezentacji do lat 21, Marcin Listkowski do reprezentacji do lat 20 i Sebastian Walukiewicz do reprezentacji juniorów.

Obrońca Pogoni Szczecin otrzymał powołanie na listopadowy mecz z Białorusią, zagrał i zdobył gola w zremisowanym 2:2 (1:1) meczu towarzyskim. Nasz defensor wszedł na boisko po przerwie, a gola zdobył w 50 minucie wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 2:1.

Dla Dwaliego był to szósty występ w reprezentacji swojego kraju, ale pierwszy od 3 czerwca 2016 roku, w którym wystąpił razem z innym byłym piłkarzem Pogoni Vladimirem Dvalishvilim. Obrońca Pogoni był powołany do reprezentacji już podczas październikowej przerwy w ligowych rozgrywkach, ale wtedy nie zagrał nawet minuty.

Dwali zadebiutował w meczu wyjątkowym. Gruzja mierzyła się jesienią 2014 roku z aktualnym mistrzem świata Niemcami. Dwali był rezerwowym, ale kontuzja jednego z graczy spowodowała, że musiał wejść na boisko. Gruzja mecz przegrała 0:2, ale 19-letni obrońca radził sobie nieźle z szybkimi wymianami piłek między Reusem, a Muellerem.

Zdecydowanie gorzej poszło mu już jednak w konfrontacji Gruzji z reprezentacją Polski. Nasz zespół wygrał 4:0, trzy gole zdobył Lewandowski, ale wszystkie w samej końcówce. Do tamtej pory Gruzja momentami nawet dominowała nad polskim zespołem, a Dwali świetnie sobie dawał radę z wyłączeniem z gry Lewandowskiego. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pokaz pierwszej pomocy na wodzie
Wodowanie pierwszego bezzałogowca
Powstaje Morskie Centrum Nauki
Poprzedni Następny

Nekrologi

Sonda

Czy liczniki czasu światła sprawdzają się na szczecińskich skrzyżowaniach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy