Czwartek, 25 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Dwa gole i asysta Grosickiego

Data publikacji: 01 stycznia 2019 r. 17:44
Ostatnia aktualizacja: 01 stycznia 2019 r. 17:50

Świetnie w nowy rok wszedł 30-letni wychowanek Pogoni Szczecin, Kamil Grosicki. Reprezentacyjny skrzydłowy w ligowym meczu angielskiej Championship pomiędzy Hull City, a Boltonem zdobył aż dwa gole przyczyniając się do efektownej wygranej gospodarzy 6:0 (1:0). Grosicki rozegrał pełne 90 minut.

Grosicki zdobył jedynego gola w pierwszej połowie i wyprowadził swój zespół po pół godzinie na prowadzenie. Po przerwie najpierw w 62 minucie zaliczył asystę przy drugiej bramce, a po kolejnej minucie strzelił swoją drugą bramkę i praktycznie rozstrzygnął o losach meczu.

Grosicki w ostatnim czasie znajduje się w bardzo wysokiej formie. W obecnym sezonie zdobył już cztery gole i zaliczył tyle samo asyst. Wszystkie swoje liczby zaliczył w dziesięciu ostatnich meczach, natomiast w sześciu ostatnich spotkaniach zaliczył trzy gole i trzy asysty. Jest jednym z najskuteczniejszych piłkarzy w angielskiej Championship w meczach grudniowych i styczniowych.

Wysoka forma i skuteczna gra Grosickiego znakomicie przekłada się na dyspozycję całego zespołu. Hull City odniósł piąte zwycięstwo z rzędu notując w tych spotkaniach stosunek bramek 15-3. Hull w każdym z siedmiu ostatnich meczów zdobywał przynajmniej po dwa gole w meczu, po raz ostatni przegrał 24 listopada. Później zanotował serial sześciu wygranych i dwóch remisów.

Zespół Kamila Grosickiego zajmuje obecnie 13 miejsce w tabeli z 7 punktami straty do plasującego się na 6 miejscu Derby. 6 lokata upoważnia do gry w barażach o awans do Premier League. Grosicki może jednak zimą opuścić Hull City. Wychowankiem Pogoni wciąż poważnie zainteresowany jest Sporting Lizbona, który chciał mieć u siebie Grosickiego latem ubiegłego roku, ale do transakcji ostatecznie nie doszło. (par)