Środa, 24 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Dwa gole Benyaminy

Data publikacji: 02 marca 2019 r. 19:34
Ostatnia aktualizacja: 02 marca 2019 r. 19:43

5. runda piłkarskiego Pucharu Polski na szczeblu okręgu szczecińskiego ZZPN: GRYF Kamień Pomorski - POGOŃ II Szczecin 2:3 (0:2); 0:1 Marczuk (6), 0:2 Benyamina (30), 1:2 Włodarek (67), 2:2 Misztal (71), 2:3 Benyamina (90).

POGOŃ II: Kusztan - Pach (63 Radziński), Kuzko, Sadowski, Marczuk (46 Kalenik) - Fürst, Smoliński, Żurawski (63 Krzyżaniak), Kozłowski, Izumisawa - Benyamina

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando rezerw portowców, a szczecinianie szybko strzelili gola i przeprowadzali wiele ofensywnych, oskrzydlających akcji, w czym prym wiedli Kozłowski, Żurawski i Fürst.

Na drugą połowę nie wyszedł kontuzjowany Marczuk i gra Pogoni II przestała się kleić, co wykorzystali gospodarze, doprowadzając do remisu. W końcówce portowcy odzyskali inicjatywę, a efektem był gol Benyaminy w 90 minucie, ale nie był to jeszcze koniec emocji.

Za drugą żółtą kartkę boisko z czerwienią opuścił Sadowski, a za kontrowersyjne zagranie Kuzki w polu karnym sędzia podyktował jedenastkę, którą jednak Kusztan obronił i jego zespół awansował do kolejnej rundy bez dogrywki. ©℗ (mij)