Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Piłka nożna. Dvalishvili w roli zmiennika

Data publikacji: 13 listopada 2016 r. 10:04
Ostatnia aktualizacja: 13 listopada 2016 r. 10:04

Vladimir Dvalishvili zagrał przez ostatnie 20 minut w meczu reprezentacji Gruzji z Mołdawią w ramach eliminacji do mistrzostw świata. Zespół byłego napastnika Pogoni zaledwie zremisował 1:1 (1:0).

30-letni zawodnik Dynama Tbilisi wszedł na boisko na ostatnie 20 minut przy stanie 1:0 dla gospodarzy. To był jego trzeci występ w reprezentacji w jesiennych eliminacjach, tylko raz wystąpił w podstawowym składzie.

Gruzin był zawodnikiem Pogoni w poprzednim sezonie. Zagrał w 28 spotkaniach, zdobył 3 gole i zaliczył 5 asyst. W klubie uznano, że jednak nie spełnia oczekiwań i rozwiązano z nim kontrakt.

Dvalishvili jest obecnie piłkarzem mistrza Gruzji Dynama Tbilisi. W obecnym sezonie zagrał w 7 ligowych meczach i zdobył 2 gole. Za każdym razem był piłkarzem podstawowej jedenastki, tylko w dwóch spotkaniach wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

Ponadto Dvalishvili wystąpił w trzech meczach w ramach rozgrywek o puchar Gruzji i zaliczył w nich 2 asysty. 6 spotkań eliminacyjnych Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej zakończył bez gola i asysty.

Ogółem Dvalishvili rozegrał w obecnym sezonie 20 oficjalnych mecżów (włącznie z reprezentacyjnymi), w których zdobył 2 gole i zaliczył 2 asysty. ©℗ (par)