piątek, 20 lipca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Drygas nie zagra z Lechem

Piłka nożna. Drygas nie zagra z Lechem

Piłka nożna. Drygas nie zagra z Lechem
Data publikacji: 2016-08-30 16:54
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-30 19:33
Wywietleń: 1343 151928

Dokładna diagnoza urazu Kamila Drygasa wskazała, że piłkarz ma uszkodzony mięsień półbłoniasty. Uraz tylnej części uda wykluczy piłkarza z treningów na przynajmniej dwa tygodnie.

Dr Bartosz Paprota stwierdził, że mogą to być nawet cztery tygodnie, wszystko zależy od tego, jak przebiegać będzie rehabilitacja. Udział piłkarza w spotkaniu z Lechem Poznań 11 września jest zatem wykluczony.

Sytuacja kadrowa drużyny zatem nie dość, że się nie poprawia, to wciąż ulega pogorszeniu. David Niepsuj wchodzi powoli w trening, ale jego pełna dyspozycja na mecz z Lechem też jest wykluczona. Wciąż poza treningiem jest Takafumi Akahoshi. Japończyk także nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu na spotkanie z Lechem.

- Zarówno David, jak i Aka są juz długi okres czasu poza treningiem i powoli wkraczają w coraz to silniejsze obciążenia - powiedział dr Bartosz Paprota. - Sprawą priorytetową jest powrót do zdrowia, a następnie poprawa wydolności i nadrobienie elementów typowo piłkarskich, co też jest czasochłonnym zajęciem. ©℗ (par)

 

Komentarze

re
20=30 lat temu nie grano tak brutalnie
2016-08-30 18:35:22
z poziomu murawy
Nie no...mamy XXI w.a urazy leczymy metodami znachorów,ziołami-? czegoś tu nie rozumiem.Każdy uraz mięśniowy tak długo leczony-? co na to ZUS-? Śmieszą mnie też te uwagi mówiące o tym,że piłkarz po takim urazie musi dochodzić do formy,stopniowo zwiększać jednostki treningowe,obciążenia...To co On przez dwa,trzy tygodnie momentalnie zapomina grać w piłkę,a mięśnie zastygają na kamień,że trzeba kilku następnych tygodni lub miesięcy aby wstał na nogi-? Wszystko to jest naciągane i szyte grubymi nićmi.W taki sposób to oni mogą się kurować latami,zagra jeden mecz i zostanie "trafiony" ponownie i masz babo placek-na kolejny rok-dwa wypada bo musi się leczyć.Wątłego zdrowia są współcześni piłkarze,sypią się niemiłosiernie.Gdzie kto widział 20-30 lat temu aby piłkarz leczył się non stop latami z powodu jakiejś kontuzji.Kontuzja-? jaka kontuzja-wychodziło się i grało.
2016-08-30 18:00:28

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy