środa, 12 sierpnia 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Drugi przetarg na stadion

Piłka nożna. Drugi przetarg na stadion

Piłka nożna. Drugi przetarg na stadion
Data publikacji: 2018-10-17 11:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-10-19 15:42
Wywietleń: 1633 356687

Miasto Szczecin ogłosiło nowy przetarg na modernizację i budowę stadionu piłkarskiego wraz z przyległym Centrum Szkoleniowym. Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem. Oferty znacznie odbiegały pod względem ceny od możliwości i potrzeb zamawiającego. Teraz ma być zupełnie inaczej.

Wybór najkorzystniejszej oferty nastąpi na podstawie kryteriów oceny. 60% wartości stanowi cena, 40% okres gwarancji jakości. Oferty można składać do godz. 12.00 26 listopada 2018r. w siedzibie spółki Inwestycje Miejskie Stadion, przy ul. Twardowskiego 8, 71-100 Szczecin.

W czwartek, 18 października nastąpi elektronizacja zamówień publicznych. Aby uniknąć ewentualnych komplikacji, związanych z wdrażaniem nowych procedur, zdecydowano się na ogłoszenie przetargu przed wejściem w życie nowych przepisów.

Optymalizacja parametrów

Przed ogłoszeniem nowego przetargu dokonano pewnych istotnych zmian, jednak większość najważniejsze elementów projektu zostało zachowanych. Zmiany, jakich dokonano w procedurze przetargowej dotyczą głównie optymalizacji parametrów, które mogły mieć wpływ na wysokie oferty w poprzednim przetargu. Zaproponowane modyfikacje mają zwiększyć konkurencyjność wśród potencjalnych wykonawców i obniżyć koszty realizacji.

Inwestycja będzie obejmować budowę i wyposażenie Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży, tj. budynku wraz z kompleksem sześciu boisk (w tym dwóch z nawierzchnią hybrydową i jednego zabudowanego tzw. „balonem”), budowę czterech trybun Stadionu Miejskiego oraz infrastruktury wokół, tj. parkingów, dróg dojazdowych i chodników.

Po dokonaniu analizy zmieniono wymiary siatki na elewacji stadionu oraz zrezygnowano m.in.: z parkingów podziemnych dla VIP-ów, klimatyzacji w budynkach stadionu, nowej trybuny przy boisku nr 2, iluminacji elewacji obiektów oraz maskownicy i siatki osłonowej pod dachem.

O 100 mln złotych za dużo

Okaże się, czy te zmiany wystarczą do zminimalizowania kosztów budowy obiektu przynajmniej o 100 mln złotych. Miasto chce bowiem przeznaczyć na budowę dużego przedsięwzięcia 285 mln złotych, czyli o 100 mln złotych mniej od najtańszej oferty wyłonionej w pierwszym przetargu.

Tym razem w przetargu będą mogły wystartować firmy, które posiadają doświadczenie w budowie, przebudowie lub rozbudowie stadionu piłkarskiego lub (to nowość) innego, podobnego obiektu sportowego (hala widowiskowo-sportowa, stadion żużlowy, stadion lekkoatletyczny, tor wyścigowy itp.) posiadającego 5 tysięcy miejsc (poprzednio 10 000 miejsc), o wartości co najmniej 80 mln zł (poprzednio 100 mln zł).

Złagodzono również kary umowne i doprecyzowano terminy odbiorów. Niezmiennie, przyszły wykonawca musi również dysponować odpowiednio dużą i wykwalifikowaną kadrą oraz posiadać zabezpieczenie finansowe w wysokości 70 mln zł. ©℗ Wojciech Parada

 

Komentarze

Szczecinianin
Nie wiem ile razy Kurier może pisać bzdury o tm stadionie , i to na pierwszej stronie.A o sukcesie siatkarzy naszego klubu B.Kurka i trenera Gogola bylo tak mało. Gdzie tu logika
2018-10-19 15:34:17
Abo
Bo po wyborach przetargi się odwoła bo nie ma kasy tyle ile potrzeba i życie toczy się dalej .... do kolejnych wyborów 😂
2018-10-17 14:49:35
Tolek
Dlaczego wy ludzie zawsze narzekacie ???
2018-10-17 14:30:39
Ala
obecny włodarz Szczecina przechodzi samego siebie, żeby zdobyć głosy na kolejną kadencję. Miasto ogłasza przetargi na stadion, fabrykę wody, nową pętlę tramwajową koło C.H.Ster. Co jeszcze wymyślą. Mam, kiedyś były plany żeby puścić tramwaj w kierunku Bezrzecza ul. 26 kwietnia i Taczaka. Można i na to rozpisać przetarg, a co.
2018-10-17 12:05:23
12 lat
Kiełbasa wyborcza, a następna kadencja to aż 5 lat więc temat stadionu wiecznie żywy!
2018-10-17 11:42:40

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy szczecińska "Wenecja" doczeka się w końcu renowacji?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie