Środa, 24 lipca 2024 r.

Piłka nożna. Druga wiosenna porażka Olimpii

Data publikacji: 10 marca 2019 r. 14:45
Ostatnia aktualizacja: 10 marca 2019 r. 14:45

Ekstraliga piłkarek nożnych: OLIMPIA Szczecin - GKS Katowice 1:4 (1:0); 1:0 Sirant (45), 1:1 Nosalik (49), 1:2 Koch (53), 1:3 Kozak (72), 1:4 Kozak (75).

OLIMPIA: Pastusiak - Oleszkiewicz, Sirant, Michalczyk (77 Brzozowska), Bińkowska (70 Witczak) - Böhm (53 Hryb), Shahbazyan, Radochońska (72 Litwiniec), Sudyk (46 Brodzik), Grosicka - Ratajczyk

Pomimo prowadzenia do przerwy 1:0 piłkarki Olimpii nie zdobyły punktów w Szczecinie i doznały drugiej porażki tej wiosny, więc awans do mistrzowskiej „szóstki" powoli się oddala.

Pierwsza połowa była wyrównana, a na jej zakończenie Sirant zdobyła gola tzw. do szatni, co dobrze rokowało na grę po zmianie stron, ale rzeczywistość okazała się inna.

W drugiej części GKS Katowice szybko doprowadził do wyrównania, a następnie zdobył kolejne bramki dające zdecydowane zwycięstwo. Po przerwie, wbrew suchemu wynikowi, gra także była w miarę wyrównana, a o wysokiej porażce naszego zespołu zadecydowały fatalne błędy w defensywie i bramce. ©℗ (mij)