wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dor Jan nie zagra dla Pogoni

Piłka nożna. Dor Jan nie zagra dla Pogoni

Piłka nożna. Dor Jan nie zagra dla Pogoni
Data publikacji: 2020-08-12 10:15
Wywietleń: 1006 469377

25-letni izraelski napastnik Dor Jan nie zagra w Pogoni Szczecin. Piłkarz znajdował się w kręgu zainteresowań szczecińskiego klubu, ale wybierze raczej ofertę Austrii Wiedeń. Liga austriacka jest dla piłkarzy Izraela zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Świetnie radzi sobie w niej kilku innych rodaków Dor Jana.

Transakcja grającego ostatnio w Bnei Yehuda piłkarza była uzależniona od rozmów na temat transferu definitywnego jego rodaka Arona Turgemana z Austrii Wiedeń do Wisły Kraków. Polski klub po półrocznym wypożyczeniu zdecydował się na transfer definitywny i wobec tego Austria Wiedeń potrzebuje napastnika do rywalizacji. Wybór padł na Dor Jana, który jest zdecydowany podpisać kontrakt z jednym ze słynniejszych klubów w Austrii.

Pozycja piłkarzy z Izraela jest w Austrii bardzo mocna. W minionym sezonie królem strzelców został Sean Weissmann, który pozyskany został z Maccabi Hajfa za darmo i już w swoim premierowym sezonie zdobył dla klubu Wolfsberger 37 goli i został niespodziewanym królem strzelców. Jego wartość wzrosła do 6 mln euro. Na podobną eksplozję formy liczy Austria Wiedeń w przypadku Dor Jana.

W Pogoni obecnie nie ma napastnika na poziomie ekstraklasy. Adam Frączczak ma już 33 lata i trudno na nim budować siłę ofensywną zespołu, natomiast Hubert Turski ma dopiero 17 lat i jest jeszcze zbyt mało doświadczony, żeby grać na równym, dobrym poziomie regularnie. Ponadto kontuzjowany jest 19-letni Adrian Benedyczak, a Michalis Manias jest blisko odejścia do greckiego Volos. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
10
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie