Piłka nożna. Dobry mecz Arkonii, derby Szczecina dla Iskierki

Data publikacji: 20 listopada 2021 r. 20:24
Ostatnia aktualizacja: 20 listopada 2021 r. 20:31
Piłkarze Arkonii udanie zakończyli rundę jesienną. Fot. Ryszard PAKIESER

W sobotę rozegrana została 15. kolejka piłkarskiej Klasy Okręgowej. Iskierka Szczecin pokonała na sztucznym boisku przy ulicy Pomarańczowej Stal Szczecin aż 6:0, choć do przerwy był wynik bezbramkowy. Zespół Ehrle Dobra przegrał w Lipianach ze Stalą 4:6. Energetyk Gryfino odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w Widuchowej Łabędzia 3:2. Udanie rundę jesienną zakończyła Arkonia Szczecin, która pokonała u siebie Morzycko Moryń 1:0.

ARKONIA Szczecin - MORZYCKO Moryń 1:0 (1:0); 1:0 Gościło (25).

Mecz prowadzony był głównie w środkowej strefie boiska, przy mądrej grze gospodarzy. Duża liczba przechwytów pozwalała Arkonii stwarzać groźne sytuacje. Po jednym z nich, piłka trafiła na dwudziesty metr do Sinkowskiego, który wyłożył futbolówkę na lewo do Gościły, a ten pokonał bramkarza rywali. Od tego momentu drużyna gospodarzy długo utrzymywała się przy piłce, daleko od swojej bramki. Dalszy przebieg meczu był wyrównany. Groźne kontry wyprowadzała Arkonia, zaś zespół z Morynia stwarzał sobie okazje po stałych fragmentach gry. Wynik nie uległ już zmianie. Passa drużyny gości została przerwana. Od 12 spotkań byli zespołem niepokonanym.

ISKIERKA Szczecin - STAL Szczecin 6:0 (0:0); 1:0 Gałecki (48), 2:0 Hanke (56), 3:0 Sz. Górski (60), 4:0 Gałecki (61), 5:0 Antczak (63), 6:0 Izdebskij (85).

Mecz rozstrzygnął się w drugiej połowie, a właściwie w 60 minucie meczu. Iskierka między 60, a 63 minutą zdobyła aż trzy gole. Swoją debiutancką bramkę w barwach Iskierki zdobył pozyskany latem z Hutnika Szczecin - Jewgenij Izdebskij. Iskierka zakończyła rundę jesienną na pierwszym miejscu w tabeli, notując tylko jedną porażkę i zdobywając 42 punkty, zaś Stal Szczecin kończy półmetek rozgrywek na ósmym miejscu i jest w środku w tabeli. ©℗