niedziela, 24 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Dobra frekwencja (akt., FILM)

Piłka nożna. Dobra frekwencja (akt., FILM)

Piłka nożna. Dobra frekwencja (akt., FILM)
Data publikacji: 2015-08-21 10:32
Ostatnia aktualizacja: 2015-12-12 14:15
Wywietleń: 798 13382

W PIĄTEK o g. 18.00 piłkarze Pogoni Szczecin rozegrają hitowe spotkanie z Wisłą Kraków. To dwie niepokonane dotąd drużyny w polskiej ekstraklasie. To trzeci pojedynek portowców w nowym sezonie przed własną publicznością i zapowiada się, że będzie bardzo przyzwoita frekwencja.

Na inauguracyjnym meczu ze Śląskiem Wrocław obecnych było 8 658 kibiców. Wiele wskazuje na to, że w piątkowy wieczór pęknie granica 8 tysięcy, ale o rekordzie z tego roku nie ma chyba mowy.

Dotąd największym zainteresowaniem cieszył się inauguracyjny mecz rundy wiosennej z Lechem Poznań. Wysłużony stadion przy ul. Twardowskiego odwiedziło wówczas 9 684 kibiców. To był mecz z największą liczbą kibiców w całym sezonie 2014/15 i jedyny, który zgromadził w Szczecinie fanów powyżej 9 tysięcy.

Bariera 10 tysięcy po raz ostatni została złamana jeszcze dwa sezony temu - dokładnie 28 maja 2014 roku. Pogoń podejmowała wówczas mający zapewniony tytuł mistrza Polski Legię Warszawa i przegrała z nią 0:1 przed 11 248 kibicami zebranymi na szczecińskim stadionie.

Zainteresowanie piątkowym meczem z Wisłą jest duże. W piątek do godziny 17.45 (15 minut przed rozpoczęciem meczu) uprawnionych do wejścia na stadion było 9 320 kibiców.

Nie znaczy to jednak, że przynajmniej tylu fanów zawita na stadion. Liczba uprawnionych do wejścia oznacza, że wydano właśnie tyle wejściówek: darmowych zaproszeń, karnetów i sprzedanych biletów. Liczba kibiców obecnych na trybunach zawsze jest mniejsza od podanej uprawnionych do wejścia tak około 10, lub 15 procent.

Szansa na pobicie frekwencji z meczu ze Śląskiem istnieje, ale granicy 10, lub choćby 9 tysięcy fanów raczej nie uda się złamać. Pogoda w porze meczu ma być sprzyjająca - około 23 stopni Celsjusza, słonecznie i przede wszystkim brak opadów. (p)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Finalistki Gryfii na plenerze cz.2
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy