poniedziałek, 25 czerwca 2018.
Strona główna > Sport > Piłka nożna. Djousse trafił do ligi portugalskiej

Piłka nożna. Djousse trafił do ligi portugalskiej

Piłka nożna. Djousse trafił do ligi portugalskiej
Data publikacji: 2016-02-01 20:41
Wywietleń: 1190 115515

Były napastnik Pogoni Szczecin Donald Djoussé został nowym piłkarzem portugalskiego CS Marítimo. CS Marítimo zajmuje 13. miejsce w portugalskiej ekstraklasie z dorobkiem 21 punktów w 19 meczach.

To transfer dość zaskakujący. Djousse trafił do Pogoni latem 2011 roku, jako młodzieżowy reprezentant Kamerunu i zapowiadał się znakomicie. W rundzie jesiennej roku 2011 potwierdził duże możliwości i stanowił znakomity duet w ofensywie z Edim Andradiną.

Edi zdobył jesienią 2011 roku dla Pogoni 9 goli, a Djousse tylko o jednego mniej. Później współpraca tych dwóch piłkarzy już tak dobrze nie układała się.

Kameruńczyk w latach 2012-13 zdobył dla Pogoni już tylko 5 goli, a czarę goryczy przelała sytuacja z jego ostatniego występu w barwach Pogoni przeciwko Śląskowi we Wrocławiu.

Piłkarz wszedł na boisko w końcówce meczu i już w swojej pierwszej sytuacji sfaulował rywala i zobaczył czerwoną kartkę. Jego nieodpowiedzialność była często bardzo denerwująca i decydująca w ocenie boiskowych działań.

Wydawało się, że Djousse nie wskoczy już na poziom przynajmniej polskiej ekstraklasy. W algierskiej drużynie Saoura zdobył w ciągu pół roku 2 gole, a w roku 2015 na boiskach polskiej I ligi wpisał się na listę strzelców zaledwie 4 razy.

W rundzie jesiennej w ostatniej drużynie I ligi Olimpii Grudziądz zagrał w 17 spotkaniach i strzelił jednego gola. Jakim sposobem trafił do klubu z najwyższej klasy rozgrywkowej ligi silniejszej od polskiej, to trudno zrozumieć. Jego losy śledzić będziemy z ciekawością.

Z byłych piłkarzy Pogoni to trzeci zawodnik, który obecnie grać będzie w najwyższej klasie rozgrywkowej ligi mocniejszej od polskiej. Prócz Kameruńczyka są to: Grosicki z francuskiego Rennes i Golla w holenderskim Nijmegen. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

60-lecie SM Śródmieście
Strefa kibicowała naszym
Odsłonięcie pomnika Lecha Kaczyńskiego
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy