Piłka nożna. Derby wspomnień dla Stali

Data publikacji: 05 września 2020 r. 22:38
Ostatnia aktualizacja: 05 września 2020 r. 22:38

W piłkarskiej IV lidze pauzował liderujący z kompletem zwycięstw Hutnik Szczecin, ale mimo to utrzymał samodzielne I miejsce w tabeli.

Drugi szczeciński zespół, Iskierka, przeszła zadziwiającą metamorfozę, bo zamykała tabelę bez punktowych zdobyczy, a po przyjściu nowego trenera Arkadiusza Jarymowicza, w trzech spotkaniach zdobyła 7 punktów. W sobotę szczecinianie pokonali na wyjeździe rezerwy II-ligowych Błękitnych Stargard 2:1 po bramkach Bąby i Górskiego, choć rywal z ulicy Ceglanej wystawił mocny skład ze strzelcem gola Lisem. W ataku zagrał trener II-ligowców Jarosław Piskorz, a ponadto wystąpiło wielu zawodników ocierających się o II ligę, jak: Sasiak, Jałoszyński, Konopski, Pelikan, Sawczak, Klimek, Purczyński, Bednarski i weteran Zdunek.

Orzeł Wałcz Mechanik Bobolice na wyjeździe rozgromił Orła Wałcz 5:0, a dwie bramki zdobył Karol Jabłoński (pozostałe: Krzysztof Jabłoński, Misztal i Winnicki). Ina w Goleniowie odniosła cenne zwycięstwo z Lechem Czaplinek 4:1, a dwie bramki zdobył Jarząbek. W takim samym stosunku (4:1)Kluczevia Stargard na swym stadionie pokonała Gryfa Kamień Pomorski, choć po czerwonej kartce od 30 minuty grała w dziesiątkę i w osłabieniu strzeliła trzy bramki.

W Klasie Okręgowej liderujący do tej pory Jeziorak Załom zremisował w Resku z Mewą 2:2 (dwukrotnie doprowadzając do wyrównania po trafieniach Koksy oraz Chlibyka) i wyprzedziła go Iskra Golczewo (dzięki bramkowemu 3:3 remisowi w bezpośrednim meczu w Załomiu), która w sobotę pokonała Sarmatę Dobra 3:0 (dwie bramki Krzywickiego i gol Oleniuka).

Na Bandurskiego odbyły się szczecińskie derby dwóch zasłużonych klubów, w których Stal pokonała Arkonię 1:0. W 45 minucie Krasiński prostopadłym podaniem uruchomił Sylwestrzaka, a ten podciął piłkę nad wychodzącym bramkarzem z Lasku Arkońskiego i tym sposobem w derbach triumfowali stalowcy. ©℗ (mij)