Piłka nożna. Derby Szczecina w Klasie Okręgowej dla Kasty

Data publikacji: 16 września 2023 r. 20:12
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2023 r. 09:53
W derbowym meczu na Stołczynie zwyciężyli goście z Majowego (w żółtych koszulkach). Fot. Ryszard PAKIESER

W derbach Szczecina w Klasie Okręgowej Hutnik Szczecin przegrał z Kastą Majowe, a pojedynek rozstrzygnął się w ostatnim kwadransie.

HUTNIK Szczecin - KASTA Majowe 0:1 (0:0); 0:1 Jan Szczudło (78).

Już na początku meczu piłkę z pustej bramki wybił golkiper Kasty Marceli Popek. Gospodarze sygnalizowali, że piłka przekroczyła linię bramkową, ale sędziowie byli innego zdania. W pierwszej połowie obie strony miały swoje sytuacje, ale były to głównie strzały z dystansu.

Po przerwie mecz się ożywił, obydwa zespoły chciały wygrać, ale zdecydowanie więcej sytuacji stworzył sobie Hutnik. Najlepszą okazję miał Rafał Komar, który po rzucie rożnym i strzale głową trafił w poprzeczkę. W tej części meczu Kasta rzadko atakowała, ale jedna z jej kontr zakończyła się bramką. W 78. minucie z piłką w pole karne wbiegł Jan Szczudło i wykorzystał sytuację sam na sam z Bartłomiejem Lewandowskim. Końcówka spotkania to ciągłe ataki gospodarzy, lecz ich strzały często były niecelne, więc nie mogły zagrozić bramce przyjezdnych. Kasta dowiozła szczęśliwe zwycięstwo i w meczu o przysłowiowe sześć punktów, zgarnęła pełną pulę.

Szóste zwycięstwo z rzędu odniósł Jeziorak Załom, który pokonał u siebie Osadnika Myślibórz 3:2, prowadził 3:1 i miał szansę na czwartego gola, a w końcówce był horror i remis wisiał na włosku. Bramki dla gospodarzy zdobyli: Kamil Wawrowski (2) i Mateusz Chlibyk. Stal Szczecin pokonała u siebie Morzycko Moryń 3:0, a gole zdobyli: Mateusz Woźny (2) i Gracjan Sylwestrzak. Na boisku przy ul. Witkiewicza Arkonia Szczecin przegrała z Dębem Dębno 2:5, a bramki dla szczecinian strzelili: Adrian Gościło i Grzegorz Kruk. ©℗ (PR)