Piłka nożna. Derby Szczecina na remis

Data publikacji: 24 listopada 2019 r. 14:03
Ostatnia aktualizacja: 24 listopada 2019 r. 14:03

Wydarzeniem ostatniej kolejki w Grupie 1 szczecińskiej piłkarskiej Klasy Okręgowej były derby stolicy województwa, a na stadionie na Osiedlu Kasztanowym emocji i bramek nie brakowało.

Mecz dotychczasowego wicelidera Jezioraka Załom, ze specjalizującą się w remisach Stalą (ma ich aż 9 w 15 kolejkach) zakończył się podziałem punktów i wynikiem 3:3, a gospodarze wyrównali dopiero dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Liderem jesieni została Polonia Płoty, która utrzymała I miejsce.

Jeśli któryś z kibiców spóźnił się na mecz w Załomiu o kwadrans, to nie zobaczył połowy bramek. Prowadzenie dla gospodarzy już w 5 minucie uzyskał Patryk Gawiński, a trzy minuty później wyrównał Damian Klowan, który w 14 minucie strzelił celnie po raz drugi wyprowadzając stalowców na prowadzenie.

W 38 minucie zaprocentowało długoletnie boiskowe doświadczenie Mateusza Chlibyka, który doprowadził do wyrównania. Kwadrans po zmianie stron Stal ponownie objęła prowadzenie po strzale Jakuba Wośkowiaka.

Gospodarze próbowali wyrównać, ale rywal z Bandurskiego długo dzielnie się bronił o dopiero w 88 minucie wyrównał Maciej Ignasiak, zapewniając swej drużynie jeden punkt w ostatnim jesiennym ligowym pojedynku.

Stratę dwóch punktów przez dotychczasowego wicelidera wykorzystała Iskra Golczewo, wysoko pokonując Orła Łożnica 4:0 i zajmując II miejsce w tabeli półmetka. Pierwszą bramkę już w 1 minucie strzelił Mariusz Kostur, a dziesięć  minut później wynik podwyższył Łukasz Łazarz.

Po pół godzinie gry, w zaledwie dwuminutowym odstępie, padły dwa kolejne gole dla gospodarzy, a zdobyli je: Paweł Marczuk i Jarosław Oleniuk. Mecz toczył się jeszcze prawie godzinę, ale więcej bramek już nie padło. ©℗ (mij)