Piłka nożna. Derby Szczecina dla Pogoni II

Data publikacji: 19 marca 2022 r. 22:53
Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2022 r. 22:57
Granatowo-bordowi wygrali w derbach. Fot. Ryszard PAKIESER

W piłkarskiej III lidze wiceliderująca Kotwica Kołobrzeg wygrała z Bałtykiem Gdynia 2:0, a wynik został ustalony już po 12 minutach. Kołobrzeżanie utrzymują 1-punktową stratę do półfinalisty Pucharu Polski z Grudziądza. Na drugim biegunie tabeli, w meczu zespołów walczących o utrzymanie, cenny wyjazdowy remis uzyskała Kluczevia. Wydarzeniem weekendu były zaś szczecińskie derby.

POGOŃ II Szczecin - ŚWIT Skolwin 2:0 (0:0); 1:0 Yadegar Rostami (66), 2:0 Kacper Zaborski (90).

Historyczne derbowe zwycięstwo odnieśli zawodnicy drugiego zespołu Pogoni, po blisko sześciu latach pokonując skolwinian. Do sobotniego pojedynku portowcy przystąpili wzmocnieni kilkoma zawodnikami z I zespołu (Bartosz Klebaniuk, Bartłomiej Mruk, Hubert Matynia, Kacper Kostorz, Maciej Żurawski).

Pierwsze minuty były wyrównane, ale szybciej sytuację opanowali portowcy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali większe zagrożenie pod bramką rywala. Goście ze Skolwina odpowiadali natomiast szybkimi kontratakami i rajdami Adama Nagórskiego. Minęła ponad godzina gry, gdy sprawy w swoje ręce wzięli rezerwowi; Oskar Kalenik świetnym podaniem znalazł wbiegającego w pole karnego Yadegara Rostamiego, a ten płaskim strzałem wpisał się na listę strzelców. Końcówka spotkania to była heroiczna walka zawodników Świtu o zdobycie wyrównującej bramki. Najbliżej sukcesu podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego byli już w doliczonym czasie gry, ale uderzenie Szymona Kapelusza obronił Klebaniuk. Niewykorzystana sytuacja zemściła się kilka minut później. W rolach głównych ponownie wystąpił duet Rostami-Kalenik, a całą akcję strzałem z bliskiej odległości na bramkę zamienił Kacper Zaborski.

- Byliśmy groźniejsi, spokojniejsi i bardziej panowaliśmy nad tym, co dzieje się na boisku, więc myślę, że odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo – podsumował trener Pogoni II Paweł Ozga, który wcześniej prowadził Świt.

BŁĘKITNI Stargard - STOLEM Gniewino 1:1 (0:1); 0:1 Kamil Patelczyk (4), 1:1 Marcin Rajch (70).

GKS Przodkowo - KLUCZEVIA Stargard 0:0

KOTWICA Kołobrzeg - BAŁTYK Gdynia 2:0 (2:0); 1:0 Ondrej Jakubov (10), 2:0 Michał Graczyk (12).

UNIA Janikowo - BAŁTYK Koszalin 1:1 (0:0); 1:0 Damian Ciechanowski (58), 1:1 Borys Sobstyl-Jałoszyński (78). (mij)