Piłka nożna. Derby grodu Gryfa dla Hutnika Szczecin

Data publikacji: 18 września 2021 r. 22:48
Ostatnia aktualizacja: 18 września 2021 r. 22:48
Jeziorak (w żółtych koszulkach) nie sprostał Hutnikowi. Fot. Sławomir JANICKI

W piłkarskiej IV lidze weekend nie był szczęśliwy dla spadkowiczów z III ligi, bo Chemik Police został rozgromiony na swoim stadionie przez Vinetę Wolin, przegrywając aż 0:7, a Flota Świnoujście i Gwardia Koszalin przywiozły z wyjazdów zaledwie po punkcie.

Sporo goli padło zaś w derbach grodu Gryfa na Osiedlu Kasztanowym, gdzie Jeziorak Załom uległ Hutnikowi Szczecin 2:5. Już w 5 minucie goście objęli prowadzenie po strzale z rzutu karnego Dominika Grochowskiego. Siedem minut później rezultat podwyższył Krystian Mazurek, a trzeciego gola dla klubu ze Stołczyna tuż przed przerwą strzelił Michał Janicki. Druga połowa była już bardziej wyrównana i na bramkę ekipy z Załomia hutnicy odpowiadali golem. W 58 minucie pierwsze trafienie dla Jezioraka zanotował Michał Kochanowski, a pięć minut później swoją drugą bramkę zdobył Grochowski. Gospodarze zmniejszyli dystans do dwóch goli w 70 minucie po strzale Kamila Krzemińskiego, a końcowy rezultat w 78 minucie ustalił Daniel Augusto. ©℗